24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

DÜNYA İŞİTME ENGELLİLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Aksaray Güncel - Mayıs 13, 2019 12:54 A A

D.İ.E.F.  Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Hürriyet Cemal ÖZKAYNAK  Engelliler haftası dolayısıyla sitemize açıklama yaptı:

“Toplumların huzurunu ve mutluluğunu tüm bireylerin doğuştan sahip oldukları haklarını kullanabilmeleri, hiçbir ayrım gözetilmeksizin imkanlardan yararlana bilmeleri ve geleceğe güvenle bakabilmeleri de mümkün olmaktadır. Engellerin asıl beklentileri toplumsal duyarlılıktır. Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi engelli olan arkadaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak ilk adım olacaktır. Engelli kardeşlerimize fırsat verildiğinde spor, sanat, sivil toplum, edebiyat, siyaset ve iş dünyasıyla ilgili hayatın her alanında gurur verici başarılara imza atmakta ve diğer eylemleri ile de örnek olmaktadırlar.

Ülkemizin en önemli duyarlılıklarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasında daha artması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor,tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Bu haber 1273 kez okundu.
1.273 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.