Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ramazan Kaşlı Yeni Bir Futbol Stadyumu İstedi

Aksaray Güncel - Mayıs 19, 2019 22:10 A A

 

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı TBMM Genel Kurulunda; Kapadokya Alanı Hakkında  Kanun Teklifi’nin 1. Bölümü üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Grubu adına söz aldı. Kaşlı 68 Aksaray Belediyespor’un 3. Lige yükselmesi hasebiyle tüm 68 Aksaray  Belediyespor’un, değerli yönetimini, oyuncularını, teknik heyeti, cefakâr ve fedakâr Aksarayspor taraftarını tebrik edip, 3. Lig’de  başarılar dileyerek, Aksarayspor’a sahip çıkılarak  yeni bir futbol stadyumu  yapılmasını istedi.

Vekil Ramazan Kaşlı Meclis konuşmasında “Özellikle belirtmek isterim ki 1999-2004 yılları arası Aksaray Belediye Meclis üyeliği yaptığım dönemde Aksarayspor’umuz 2. Lig’e kadar yükselmiş, bu ligde mücadele vermiştir. Ancak bizden sonraki dönemde  farklı sebeplerle BAL Ligine kadar düşmüştür. Şimdi ise Bölgesel Amatör (BAL) Ligi’nde şampiyonluk ipini göğüslemiş ve Play Off Maçında Mersin Şehir Stadı’nda Akşehirspor’u yenerek 3. Lige yükselmiştir. Bu itibarla 68 Aksaray Belediyesporun, değerli yönetimini, oyuncularını, teknik heyeti,  cefakâr ve fedakâr Aksarayspor  taraftarımızı can-ı gönülden tebrik ediyor, 3. Ligde başarılar  diliyorum” dedi.

 

AFYON STADINI ÖRNEK GÖSTERDİ

“Daha önceki konuşmalarımda da değindiğim gibi futbol takımımız  Aksaray’da maçlarını 2 ila 5 bin arası seyirci kapasiteli ve şeref tribünü üzeri açık olan bir stadyumda oynamaktadır” diyen Kaşlı “Bu bağlamda tekraren söylemek isterim ki Aksaray’ımıza Karaman ve Afyon’daki stadyumların benzeri olan 15 bin kişilik yeni bir futbol stadyumu yapılması elzemdir. 125 dönümlük yeri hazır bulunmaktadır. Sözlerime son verirken Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray vekili olarak ilimizdeki tüm problemlerin takipçisi olduğumuzu ve Allah’ın izniyle üzerimize düşeni kararlılık içerisinde yapacağımızı bir kez daha ifade  etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1321 kez okundu.
1.321 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 22:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.