15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SABAH KAHVALTISINDA AKSARAY BASINI İLE BULUŞTU

Aksaray Güncel - Ocak 15, 2019 08:53 A A

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş ve Yönetim Kurulu üyeieri  ile  Aksaray yerel gazete televizyon ve internet haber gazetecileri ekibiyle sabah kahvaltısını birlikte yaptılar

Başkan Göktaş yaptığı konuşmasında “Gelişen Türkiye’nin ekonomisine ve güçlenen demokrasisine basın çalışanlarının ciddi katkılarının olduğunu unutmamız gerekir. İş hayatlarının her döneminde, çalışma saati gözetmeksizin, yaz- kış, gece-gündüz demeden zor şartlarda görevlerini yapma gayreti içerisinde olan basın emekçileri halkın vicdanını ve sesini temsil etmektedirler. Gazeteciler, gecesini gündüzüne katarak, kar, kış, sıcak, soğuk, tehlike demeden canla başla çalışarak, haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilgilendirme görevlerini yerine getirmektesiniz.

Gelecek Türkiye’nin sanayi kentini inşa etmeye başladığımız Aksaray’da projelerimizin içerisinde en çok önem verdiğimiz ve ilk öncelik olarak gördüğümüz Güneş Enerjisi İhtisas OSB için fizibilite çalışmalarımızı yaparak raporlarımızı hazırladık. Türkiye’nin en önemli ve en verimli güneş ışınlarının düştüğü Sultanhanı Eskil ilçesi ve İncesu köyü arasındaki tarıma elverişsiz fakat bu projeye en uygun alanı şehrimize kazandırmak için önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere ilgili tüm mercilere çıkarma yapacağız. Aksaray’ın artık kaybedecek bir dakikası bile yok. Elimizdeki imkanları fırsata çevirmeliyiz ki vizyonumuzu hayata geçirebilelim. Yatırımcılar yeni alanlarda yeni imkanlar beklemektedir. Biz tüm yerli ve yabancı yatırımcılara o bölgede müthiş bir imkan sağlayacağız. Devlette kazanacak, yatırımcıda kazanacak. Her şeyden önemlisi Aksaray kazanacak.

 

Basının güçlü olması, kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Aksaray’da faaliyet gösteren; yerel gazete ve ulusal ajans temsilcilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Bu haber 1657 kez okundu.
1.657 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.