Açık
  • EURO
  • DOLAR

SAĞLIKTA ARSIZLIKLA VE HIRSIZLIKLA ANILMAKTAN MUTLU MUSUNUZ

Aksaray Güncel - Ağustos 18, 2019 20:16 A A

 

Bir üniversite hastanesi düşünün 500 yataklı,50 yataklı onkoloji tanı merkezini kurmuş 100 yataklı fizik tedavi merkezini kurmuş,sağlık turizminde çığır açmış lider hastane konumunda ödül almış,yeni kurulmuş olan tıp fakultesi öğrencilerine kendi bünyesinde 2017-2018 öğretim ylı itibari ile eğitimlerini vermeye başlamış gelirini en çok arttıran hastaneler sıralamasında üçüncü sırada.

Aksaray olmasını çok isterdiniz değilmi?Ama değil malesef ALKÜ Aladdin keykubat üniversitesi Eğitim ve araştırma hastanesi burası her gün Antalya ve Alanya medyasında teşekürler alıyorlar.Bu bir yönetici başarısı başhekim dekan ve il sağlık müdürü arasındaki uyumun bir yansıması.

PEKİ BİZDE DURUM NE

Hastanede Başhekim yok yolsuzluk nedeni ile istifa etmiş,Ağız diş sağlığı hastanesi Başhekimi tayini çıkmış yerine başhekimi 7-8 aydır atayamıyorsun, Hastane Müdürlerin eski hastanede meydana gelen hırsızlık olayları nedeni ile kimi tutuklu kimi soruşturma kapsamında hastanenin güvenliğini sağlasınlar diye işe alınmış güvenlik görevlileri güvenlik zaafiyeti yaratıyor,Hastane bitmiş doktorlar bir bir kaçıyor Sağlık Müdürü Kamu Hastaneleri Başkanı hala yerinde oturuyor.Başka hastaneler başarıları ile medyada yerini alırken siz hırsızlıkla ve arsızlıkla medyadasınız Allah aşkına neyi bekliyorsunuz daha istifa etmek için.

10 TRİLYONLUK VURGUN OLAYINDA TUHAFLIKLAR DEVAM EDİYOR

İlimizde sürdürülen operasyon kapsamında Hastane Müdürü,Güvenlik Şefi ve bir güvenlik görevlisi tutuklu olarak adli soruşturmaları devam ediyor.Yalnız bildiğimiz bir şey varki Güvenlik Şefi Sağlık Müdüründen ve Eski Başhekimden habersiz veya bilgileri dışında bir şey yapmaz.Onların telaşı ise kendilerine sıranın geleceği zamanı kestirememek.

Bir Soruşturma dosyasında okuduğumuza göre Güvenlik şefi C.Y “Sağlık Müdürü de Başhekim(eski başhekim)de bana bir şey yapamaz bende onların çok büyük açıkları var.” diyor, Aklımızda sorular var merak ediyoruz acaba ne açığınız var güvenlik şefinin elinde bu olayın üzerini kapatmaya çalışmanızın nedeni acaba bu açıklar mıdır?

Olayları başından sonuna kadar biliyoruz bu olaylarda  tutuklu memurlar müdürler den daha fazla suçlu İl Sağlık Müdürü Dönemin başhekimi Kamu Hastaneleri Başkanıdır Çünkü iki gün içinde taşınma emrini bu üç isim vermiştir.Eminizki bu soruşturma derinleştikçe bu insanların bu olaydaki rolleri ortaya çıkacaktır.

HASTANE NEDEN APAR TOPAR TAŞINDI

Eski hastane binası 1993 ten beri hizmet veriyordu 2 yıl daha hizmet verebilirdi, Üstelik 25 yılın vermiş bir oturmuşluk içinde hizmet verilmeye devam edilirken ek binanın inşaatı bitirilir, yeni hastane binasının eksiklikleri giderilir güzel bir taşınma planı yapılır hastane peyder pey taşınırdı.Bu sokakta insanların söylemi ve bizim düşüncemiz,

Bu Konu ile ilgili uzun yıllar sağlıkta yöneticilik yapmış bir bürokrat ile görüştük, Olduğu gibi aktarıyoruz.

“Sevgili Türkiye Objektif Haber Yöneticileri konuların üzerine gidişinizi takdir ediyor takip ediyoruz. Herkesin merak ettiği bir konu  Hastane neden apar topar  taşındı? Bunun cevabını ben size vereyim uzun yıllar sağlıkta yöneticilik yaptım Hastane taşınması yeni hastanenin teşrifatı için 20 trilyon civarında bir ödenek geldi. Bu paraların nereye harcandığını kimlerden mal alındığını tespit edebilirseniz olayın yarısını çözmüş olursunuz diğer yarısı ise İl Sağlık Müdürü Kamu Hastaneleri Başkanı ve Başhekimin yeni dönemde sözleşme imzalamayacakları kesindi, hatta her an görevden alınmaları söz konusu idi bu paranın harcamasını başkasına bırakmak istemedikleri için apar topar taşınma kararı aldılar.  Milletin başını belaya soktular hastane yöneticileri de acemi olunca bu işler kaçınılmaz oldu.

Sözün Özü bu değerli kamoyu sizler için bu konuyu takip etmeye devam edeceğiz. Ayrıca Emniyet Güçlerimize ve Olayın Adli kısmını yöneten savcılarımıza ve hakimlerimize de teşekkür ederiz.

Ne demişler Şeriatın kestiği parmak acımaz.

Bu haber 4032 kez okundu.
4.032 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 20:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.