Açık
  • EURO
  • DOLAR

ŞAMLI MAHALLESİNE GÜVENLİ ULAŞIM İÇİN YENİ KALDIRIMLAR YAPILIYOR

Aksaray Güncel - Eylül 23, 2020 10:33 A A

Şamlı Mahallesinde yayalara ve sürücülere güvenli ve rahat ulaşım imkânı sunulabilmesi için yeni kaldırımlar yapılıyor.

Aksaray Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekipler Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda, şehrin farklı noktalarında yeni kaldırım yapımı, yıpranan ve deforme olan kaldırımların yenilenmesi çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşların taleplerine anında karşılık veren Aksaray Belediyesi, çalışmalarına Şamlı Mahallesinde yeni kaldırım yapımı ile devam ediyor. Mahalle sakinlerinin isteği üzerine Şamlı Mahallesi 3002 no’lu sokağa yeni kaldırım yapılıyor. Yeni yapılan kaldırımın dayanıklılığını ve kalitesini artırmak adına renkli karo taşlar tercih edildi. Engelli yönetmeliğine uygun olarak yapılan kaldırımda engelli vatandaşların rahat bir şekilde ulaşım sağlaması için engelli rampası ve engelli klavuz çizgileri de ihmal edilmedi.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçen süre içerisinde vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ortamlar sunma gayreti içerisinde çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmaların merkezinde her zaman vatandaşlarımız var. Çünkü vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık. Bizlerde bu bilinçle hareket ederek onların isteklerini geri çevirmiyoruz. Şamlı Mahallesi sakinlerimiz geçtiğimiz günlerde 3002 no’lu sokakta kaldırım eksikliğinin olduğunu bizlere ilettiler. Yaptığımız incelemeler sonucu buraya kaldırım yapılması kararına vardık. Çalışmalarımıza başladık. Yaptığımız kaldırım çalışmasında yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kaldırımı rahat ve güvenli bir şekilde kullanması için gerekli önlemlerimizi aldık. Yeni yaptığımız kaldırımı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.’’ Dedi.

AKSARAY BELEDİYESİ ESNAFLARA MASKE DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkararak tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsün yayılımcı etkisini önlemeye yönelik çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi kendi imkanları ile ürettiği maskeleri vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor.

Pandemi sürecini en başından itibaren hassasiyetle takip eden Aksaray Belediyesi, AKMEK bünyesinde kurduğu maske üretim atölyelerinde ürettiği maskeleri vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıyor.

Esnafları iş yerlerinde ziyaret eden Belediye çalışanları esnaflara Belediye Başkanı Evren Dinçer’in selamını ileterek maskelerini teslim ediyor. Belediye ekipleri, ziyaret ettikleri esnaflara salgının yayılımcı etkisini ortadan kaldırmak için maske kullanımının, sosyal mesafenin korunmasının ve hijyen kurallarına uyulmasının önemli olduğunun uyarısında bulunuyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in pandemi sürecinde salgını önlemek adına yaptığı çalışmaları takdir ederek takip ettiklerini belirten esnaflar şu açıklamalarda bulundular; ‘’ Belediye Başkanımız salgını önleyebilmek adına birçok çalışmaya imza attı. Biz buna çarşı esnafı olarak şahit olduk. Belediye ekipleri maske ihtiyacımızı ücretsiz olarak sürekli karşıladı. Sürecin en başından itibaren dezenfekte çalışmalarının yapıldığını biliyoruz. Halkın sağlığı için özverili çalışmalar yürüten Belediye Başkanımız Evren Dinçer’e ve Belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz. Bizlerde şehrimizde salgının yayılımını durdurmak adına iş yerlerimizde gerekli tedbirleri alıyoruz. İnşaallah bu salgını hep birlikte yeneceğiz.’’ İfadelerini kullandılar.

Aksaray Belediyesine bağlı Akmek hizmet binasında kurulan atölyelerde 2 Milyon’un üzerinde maske üretildiğini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, üretilen maskelerin her gün düzenli olarak vatandaşlara ulaştırıldığını vurguladı. Başkan Dinçer, virüsün etkilerinin tamamen ortadan kalkıncaya kadar tedbirleri sürdüreceklerinin ve maske üretimine devam edeceklerinin altını çizdi.

Bu haber 475 kez okundu.
475 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.