Açık
  • EURO
  • DOLAR

SANAL FUARIN EN DİKKAT ÇEKEN ÜNİVERSİTELERİNDEN BİRİSİ ASÜ

Aksaray Güncel - Ağustos 5, 2020 10:36 A A

Yükseköğretim kurumlarını tek bir dijital çatı altında toplayan ve üniversite tercihlerinde aday öğrencilere yardımcı olan “YÖK Sanal Fuarı 2020” devam ediyor. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) fuarda, birinci salon 10’uncu stantta aday öğrencilerle buluşuyor.

Her gün yüzlerce aday öğrenciden gelen soruların canlı olarak cevaplandığı organizasyonda ASÜ görevlileri, fakülteler, bölümler, istihdam ve staj imkânları gibi konularda açıklamalar yapıyor. En çevreci üniversiteler arasında olması, hijyen belgesine sahip ilk devlet üniversitesi olması, dileyen öğrenci için kampüs içi ulaşımın bisikletlerle yapılması ve ortak eğitim uygulamaları gibi özellikleriyle dikkat çeken ASÜ, sahip olduğu eğitim-öğretim imkanları, laboratuvarları, sosyal, kültürel ve sportif olanaklarıyla da yoğun şekilde ziyaretçi çekiyor. Görevliler gün boyunca 12 fakülte, bir yüksekokul, altı meslek yüksekokulu ve üç enstitüye bağlı tüm akademik birimlere ilişkin merak edilen sorulara yanıt veriyor. Akademik özelliklerin yanı sıra fuarda, barınma başta olmak üzere ulaşım, şehrin tarihi ve kültürel dokusu, coğrafi konumu gibi diğer önemli hususlar da anlatılıyor.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrenci odaklı bir kampüs oluşturmaya yönelik çalışmaları samimiyetle sürdürdüklerini ifade ederek, “Tercih döneminde tüm öğrencilere başarılar ve kolaylıklar diliyor, kendilerini büyük ASÜ ailesinin bir parçası olmaya ve hayallere birlikte ulaşmaya davet ediyoruz” dedi

Bu haber 486 kez okundu.
486 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.