Açık
  • EURO
  • DOLAR

SIFIR ATIK, TEMİZ ÇEVRE PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Aksaray Güncel - Mayıs 17, 2019 12:37 A A

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Aksaray’da önemli bir farkındalık programı gerçekleştirildi.

Çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması ve Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında içerisinde STK’lar ve gençlerinde yer aldığı farkındalık programı 17 Mayıs Cuma günü 15 Temmuz Milli İrade Meydanında yapıldı.

 

Aksaray Valisi Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi öncülüğünde kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve gençlerin katılacağı etkinlikte daha yaşanabilir bir çevrenin önemine vurgu yapılarak çocuklarda çevre bilincinin en iyi şekilde oluşturulması amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

 

-Plastik, kâğıt ve cam atıklar geri dönüşüme

 

İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanarak yarınlara temiz bir dünya bırakmak için toplumun ‘Sıfır Atık’ hareketine davet edileceği etkinliklerde plastik, kâğıt ve cam atıkları getiren öğrencilere içerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu bez çantalar Aksaray Valisi Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı tarafından dağıtıldı.

Bu haber 1014 kez okundu.
1.014 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.