Açık
  • EURO
  • DOLAR

SOSYAL MESAFEYE UYALIM, KENEYE DİKKAT!!

Aksaray Güncel - Haziran 12, 2020 08:58 A A

Ülke genelinde 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte ne yazık ki sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

SOSYAL MESAFEYE UYALIM

16 Mart 2020 tarihinde ülkemize kadar sıçrayan COVİD 19’la mücadeleyi en az seviyede atlatan ülkemizde son normalleşme süreciyle birlikte 2 aylık süreç sonunda ne yazık ki sanki korona virüsten tamamen kurtulmuş gibi ortaya çıkan tablonun aslında yeniden hasta sayısında ilerleme kaydedilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gördükleri manzara karşısında ilerdeki günlerde bu gidişin önüne geçilmezse satı arta bilir bunun içinde vatandaşların sosyal mesafeye daha dikkatli olmalarını ve maskesiz çıkmamalarını önerdi.

KENEYE DİKKAT

Ancak havalarında ısınmasıyla birlikte korona virüsten daha tehlikeli bir hastalık daha ortaya çıktı. Özellikle hafta sonlarını yeşil alanlarda örneğin park ve bahçelerde geçirmek isteyen vatandaşların KENE ’ye karşı daha dikkatli olmaları konusunda yetkililer uyarılarda bulundular.

SULAMA KANALLARI GENÇELERE MEZAR OLMASIN

Birde son günlerde artan hava sıcaklıkları karşısında özellikle gençlerimizin serinlemek amacıyla girdikleri sulama kanalları ve göletler gençlerimize mezar oluyor. Yetkililer anne ve babaları uyardı. çocuklarınızı sulama kanallarından ve göletlerden uzak tutun..

 

 

 

Bu haber 753 kez okundu.
753 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.