Açık
  • EURO
  • DOLAR

T.B.M.M KOMİSYONU BAŞKANI ÇELİK’TEN BASIN AÇIKLAMASI

Aksaray Güncel - Kasım 13, 2019 10:17 A A

T.B.M.M Komisyonu Başkanı Çelik: “Ailelerimizin yanındayız, Aksaray da bizim gördüğümüz kadarıyla her şey normal ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi; Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti ile İlgili Bireylerin ve Ailelerinin Sorunlarının Çözümü için Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Aksaray’daki çalışma ziyaretini tamamladı.

Ziyaret kapsamında Aksaray merkez Mehmetçik İlkokulu-Ortaokulunu ziyaret eden komisyon üyeleri daha sonra Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Otizm Dayanışma Derneği Yöneticileri ve otizmli çocukların ailelerinin katılımıyla Valilik Ek-3 Hizmet Binası Toplantı Salonunda değerlendirme toplantısında bir araya geldi.  Komisyon üyeleri aileler ile ayrı ayrı görüşerek yaşadıkları sıkıntılar ve eksiklikler ile ilgili görüşlerini aldılar.

Toplantı sonunda Aksaray milletvekili İlknur İnceöz ve komisyon üyesi milletvekilleri ile birlikte açıklamada bulunan Komisyon Başkanı Antalya Milletvekili Kemal Çelik “Burada gördük ki bazı yanlış anlaşmalar, arada bazı kişilerin de yanlışları olabiliyor. Bu işin sahipleri T.B.M.M de de var devlet düzeyinde de var. Bizde raporumuza hem daha önceki deneylilerimizi hem de bugün burada aldığımız deneyimlerimiz sonucu bazı önerilerimizi getireceğiz. Tabi bu aileleri anlamamız gerekiyor. Şu anda durumun gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Aksaray da bizim gördüğümüz kadarıyla her şey normal ”dedi.  Çalışmalarını tamamlayan komisyon üyeleri daha sonra Aksaray’dan ayrıldı.

Bu haber 1211 kez okundu.
1.211 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.