24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

TARİHİMİZİN UNUTULMAZ ŞANLI ZAFERİ

Aksaray Güncel - Mart 16, 2019 11:52 A A

 

 

BU MİLLET BİR DESTAN YAZDIKİ  UNUTULMAZ

 

AK Parti Mlletvekili İlknur İnceöz, “Milletimizdeki Çanakkale Ruhu Olduğu Müddetçe Bu Coğrafyadan Her Türü Terörü Defedeceğiz” dedi.

 

AK Parti Milletvekili İlknur İnceöz; Çanakkale zaferinin 104. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Bugün Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bugün şanlı tarihimize altın harflerle kazınan destansı bir kahramanlığın yıl dönümü. Bundan tam 104 yıl önce aziz milletimiz yedi düvele karşı bir var oluş savaşı vermiş ve alnının akıyla galip gelmiştir dedi.

Ak Parti Milletvekili İnceöz ; Milletimiz’in, Çanakkale’de 18 Mart 1915 günü tüm yokluklara, imkânsızlıklara rağmen birlik,beraberlik içinde ve iman gücüyle tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ dedirttiğini Vurgulayan İnceöz,“18 Mart, ülkenin dört bir köşesinden çoluk, çocuk, genç, ihtiyar, kadın,erkek demeden vatanı ve milleti için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın kazandığı eşsiz bir zafer demektir.

18 Mart, yalnızca bir askeri başarı değil aynı zamanda necip milletimizin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş demektir.

18 Mart, farklı milletlere mensup insanların yan yana, koyun koyuna yattığı ve bu yönüyle tüm dünyaya emsal teşkil eden Çanakkale demektir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü vesilesiyle tekrardan hatırlatmak isterim ki; bizler millet olarak İstiklal Şairimizin:

“Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor”

Diye bahsettiği ve kanıyla bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizi daima minnetle, şükranla anacağız ve şehitlerimizin aziz emanetini ebediyen koruyacak, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.”

İnceöz; “Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

“Bu cennet vatan üzerinde kirli oyun ve hesaplar peşinde koşan, insanlıktan nasibini almamış teröristleri ve onların destekçilerini ise lanetliyorum. Herkes bilsin ve vatandaşlarımız müsterih olsun ki, necip milletimizdeki ‘Çanakkale Ruhu’ olduğu müddetçe, bu coğrafyalardan her türlü terörü Allah’ın izniyle def edeceğiz dedi.

Bu haber 1237 kez okundu.
1.237 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.