Açık
  • EURO
  • DOLAR

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDE MİNARE KILIFA GİRMİYOR

Aksaray Güncel - Mayıs 29, 2019 23:12 A A

 

“Devletin malı deniz yemeyen keriz.”Böyle bir söz uydurmuş şerefsizler birde bunu bize atasözü diye yutturmaya çalışıyorlar. Devletimizin bütün kurumlarında bu tip duyumları dönem dönem alırız ama son zamanlarda İl Tarım müdürlüğünden gelen sesler gerçekten yenilir yutulur gibi değil. Minareyi çalan kılıfını hazırlar derler ama bunların hazırladıkları kılıf minarenin çeyreği.  İlk iddia şu şekilde geçmiş dönem Tarım il Müdürü Bestami Zabun Aksaray ilinden ayrılmasına rağmen halen Aksaray ilinde devlete ait lojmanda ikamet etmekte etrafa tekrar geri döneceğim için lojmanı boşaltmıyorum gibi söylemlerde bulunup, yarı tehdit vari sözlere huzursuluk yarattığı konusunda

Sorumuz yetkililere il dışında çalışan bir bürakrat başka bir ilin lojmanını meşgul edip mağduriyet yaratabilir mi?

İkinci iddia ise şu şekilde Şu anki Sultanhanı ilçesi o dönemde Sultanhanı  Kasabasında Tarım il müdürlüğü tarafından yapılan toprak dağıtımında toprak alacak hak sahipleri listesinde oynama yapıldığı Askıya çıkmış itiraz süresi geçmiş listenin tekrar değiştirildiği listede hiç olmayan bazı kişilerin bu dağıtımdan faydalandırıldığı noktasında. 2014 yılında Sultanhanı Kasabasında dağıtılan arazileri kimler almıştır? Liste neden değiştirilmiştir? Değiştirilen Listede hak sahibi olarak isimleri yer almayan kişiler bu dağıtımdan faydalanmıştır?

İlk liste ile ikinci liste arasındaki farklardan Dönemin Tarım İl Müdürü Bestami Zabun Rant elde etmiş midir yada üçüncü kişilere rant sağlamış mıdır? Bu zamana kadar bu şahsın hakkında bu kadar şaibe var iken soruşturmayı bırak ikamet ettiği lojmanı dahi boşalttırılamaması arkasındaki siyasi güçler ve stk başkanları mıdır? İlgili yetkililerden bu konuda cevap bekliyoruz. Aldığımız cevaplar ile Kamu oyunu  aydınlatmayı umuyoruz. Yazdığımız her satırın belgeleri elimizdedir. Bu Konuda açılacak bir soruşturmaya elimizdeki belgelerle çok daha farklı usulsüzlükler ortaya çıkacağına eminiz ve devletimizin ali menfaati uğruna elimizdeki belgeleri kamu adına inceleme yapan her kurum ile paylaşmaya hazırız.

Bu haber 2235 kez okundu.
2.235 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 23:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.