Açık
  • EURO
  • DOLAR

TİCARET BORSASINDAN KARABAĞ’A VEDA PROGRAMI DÜZENLEDİ

Aksaray Güncel - Eylül 23, 2019 13:13 A A

Emniyet Müdürleri kararnamesi ile Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ Van ili Emniyet Müdürlüğüne atanmasının ardından Aksaray Ticaret Borsasında Veda Programı Düzenlendi.

Düzenlenen Veda Programına Aksaray Valisi Ali Mantı’nın yanı sıra, Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Vali Yardımcıları, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, İl Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Başkanları, Kurum Amirleri ve iş adamları katıldı.

Programda konuşma yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “Genel asayiş ve kamu düzenini sağlayarak vatandaşların can ve mal güvenliğini tesis eden teşkilatta, ilimizde vermiş olduğu gayretli çalışmalarıyla, ekip ruhu bilinciyle çok önemli, kaydedeler işler yaptığını bizler yakinen biliyoruz. Bizler kendisinden bu süreç içerisinde çok memnun kaldık. İnşallah Rabbim de memnun olur. Serhat ve sınır şehrimiz Van’a tayin edilmeniz de gösteriyor ki sizin donanımlı, liyakatli ve güvenilir bir bürokrat olduğunuzu ortaya koyan iradeye saygı duyuyor sizin Türk bayrağının dalgalandığı her yerde layıkıyla görevinizi yerine getireceğinizi biliyor, yolunuz ve bahtınızın açık olmasını diliyorum” dedi.

Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ise “Baharın ilk günlerinden Aksaray’a adım attık. Hayırlısı ile yine bahar aylarında Aksaray’ımıza veda ediyoruz. Van iline devletimiz bir vazife tebliğ etti. İnşallah sizlerin duası Rabbimin hidayeti ile bu görevcide laiki ile ifa etmeyi temenni ediyorum. Bu program için ayrıca teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum. Hepinize teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Aksaray Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu da devlet memurlarının bu şekilde rotasyonlu tayinleri çok büyük bir nimettir. Ülkeyi adeta devlet memurları vasıtası ile milli birliği beraberliği sağlar. Doğduğu yer neresi olursa olsun milli birliği beraberliğin emrinde olmamız çok büyük bir şey. Ben bu açıdan devlet memurları şehirleri andıran şehirleri süsleyen yolculardır. Şimdi ise şehrimizi anlamlandıran, Aksaray’ı süsleyen Aksaray’a renk katan bir kardeşimizi Van’ a gönderiyoruz. Van da Ali Bey gibi basiretli, dirayetli emniyet müdürüne ihtiyacımız var. Asayiş ve mülki idare özellikle son 10 yılda en kıymetli elemanlarını en problemli yerlerde görevlendirir. Biz Van da hakkı ile bu işin üstesinden geleceğini kendisini sevdireceğini, devletimizi temsil edeceğini ve vatandaşlarla kaynaşacağını halka kamu düzeninin günlük hayatta hissettireceğinden eminiz. Huzurlarınızda sizler adına kendisine şükranlarımı sunuyorum. Allaha emanet ediyoruz. Teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ’dan övgüler ile bahseden Aksaray Valisi Ali Mantı, Konuşmacıların söylediği bütün düşüncelere katılıyorum diyerek “Ali bey meslek hayatımda gördüğüm ender insanlardan birisidir. Görev yaptığı yerde her zaman kendimizi emniyette hissettik. Çünkü emniyet müdürümüz var dedik. Kendisi gerek kişilik olarak gerekse karakter ve aile yapısı olarak, gerek milli ve manevi değerlere, ülkenin değerlerine, yapısına her zaman son derece hassas davranan bir müdürümüz. Ülkemizin çok güzel bir yerine gidiyor. İnşallah buradaki hassasiyetine orada da devam edeceğine inanıyorum. İnşallah ülkemizin her yerinde müdürümüz gibi insanlar çoğalsın. Bizim ülkemizin mayası sağlam. Bu maya her zaman bu ülkeyi daha ileriki yüzyıllara taşıyacaktır. Değerli müdürüm de bunlardan bir tanesidir. Kendisine önümüzdeki yıllarda başarılarla dolu güzel yıllar geçirmesini diliyorum. Yolu bahtı açık olsun Allaha emanet olsun.

Bu haber 833 kez okundu.
833 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.