Açık
  • EURO
  • DOLAR

     TİGEM 69. Geleneksel Hasat Bayramı

Aksaray Güncel - Temmuz 25, 2019 14:45 A A

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, 26 Temmuz Cuma (yarın) günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan “TİGEM 69.  Geleneksel Hasat Bayramı” programına katılacaktır.

Program kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yürütülen ve ülkemiz için büyük önem taşıyan bazı proje ve çalışmaların tüm ziyaretçilere gösterileceği bir sergi alanı yer alacaktır. Bu sergi alanında tarımda devrim niteliğinde olan başta elektrikli traktör olmak üzere yerli tarım teknolojileri, Akıllı Hayvan Takip Sistemi, Ata Tohumu ve Yerli Sebze Tohumu gibi milli üretim projeleri kapsamındaki ürünler ilk defa Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından çiftçilere lanse edilecek, alanda bulunan uzmanlar tarafından çiftçilere detaylı teknik bilgiler aktarılacaktır.

Ayrıca, tarım ve hayvancılığa büyük hizmetler vermiş kişiler ile tarımda çığır açacak projelerin sahiplerine, etkinliğin teması kapsamında vefa plaketi verilecektir.

  1. Hasat Bayramı etkinliğinde ayrıca, TİGEM çalışanları arasında bu yıl ilki düzenlenen “TİGEM’de Yaşam” temalı fotoğraf yarışmasında ödüle layık görülen fotoğrafların sahiplerine ödülleri verilecek, Anadolu Türküleri Senfoni Orkestrası Anadolu türkülerini canlı performansla sergileyecek, bu yılki G20’nin resmi şeflerinden Şef Aydın Demir, sohbet eşliğinde 10 dakikalık bir yemek sunumu hazırlayacaktır.

Gerek TİGEM gerekse ülkemizde tarıma emek veren herkes için büyük önem arz eden hasat bayramlarının 69.’su bu yıl Ankara’nın Polatlı ilçesinde yer alan Polatlı Tarım İşletmesinde kutlanacaktır.

Dikkatinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

 

Program:

                                                           26 Temmuz 2019 – Cuma

Saat:

16.00               TİGEM 69. Geleneksel Hasat Bayramı

(Yer: Polatlı Tarım İşletmesi Müdürlüğü/ Polatlı-Eskişehir Karayolu 55. Km

                      Yunaklı Mevkii )

Bu haber 1612 kez okundu.
1.612 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 14:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.