Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ BAŞKANI CEMİYETİ ZİYARET ETTİ

Aksaray Güncel - Temmuz 24, 2019 14:37 A A

Tüketici Hakları Derneği Aksaray Şube Başkanı Yakup Sarı Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil’i ziyaret etti.

Tüketici Hakları Derneği Aksaray Şube Başkanı Yakup Sarı  ziyaretinde 24 Temmuz Gazetecilkte Sansürün kaldırılışı ve Gazetecilik Bayramı dolayısıyla Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil ile bir süre görüşerek sitemize açıklama yaptı.

Tüketici Hakları Derneği Aksaray Şube Başkanı Yakup Sarı  “Türk Basın hayatında önemli dönüm noktasını teşkil eden basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Çoğu zaman verdikleri emeği ve yaşadıkları zorluğu göremediğimiz basın mensuplarımızın meslek grupları arasındaki yeri son derece kıymetlidir. Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basınımızın toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uygun şekilde kamuoyunu yaşanan gelişmelerden haberdar etmesi, halkımızı bilgilendirmesi demokrasimizin gelişmesi ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

İlimizde de kamuoyunu aydınlatıcı bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının, aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde,Aksaray’ın sosyoekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümünde, hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Sinop’ta görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyor,  sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil ziyaretten dolayı Başkan Sarı’ya teşekkür etti.

 

Bu haber 959 kez okundu.
959 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 14:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.