Açık
  • EURO
  • DOLAR

Türkiye Demokratik Bir Ülke

Aksaray Güncel - Ocak 9, 2019 09:43 A A

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 58. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında basın özgürlüğü vurgusu yaptı.

Aydoğdu mesajında kamuoyunun tarafsız ve hızlı haber alma. Hakkının temininin n demokrasinin gereği olduğunu ifade ederek “Toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir. Medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanımıza ulaştırmasını sağlamak demokrasinin de gereğidir. Dünyaya açık, ülkesinin ve insanlığın meselelerini takip edebilen, söz söyleyebilen, katılımcı, gerçeklerden kaçmayan bir toplum ancak özgür, şeffaf, hakkaniyetli medya organlarıyla mümkündür. Bugün Türkiye basın özgürlüğü, en yeni iletişim teknolojileri, sosyal medya, internet gazeteciliği konularında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik olanlar ile haberciliği araçsallaştıranlar tefrik edildikçe medya kuruluşlarımız gelişmiş ülkelerde olduğu gibi asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

Çalışan gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmaları en büyük dileğimdir. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 970 kez okundu.
970 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.