Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜRKİYE’DE BİR ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİ YAŞANIYOR

Aksaray Güncel - Mayıs 19, 2020 10:25 A A

CJP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk yayımladığı mesajında şunlara yer verdi. 19 Mayıs esarete karşı direnişin, boyunduruğa karşı özgürlüğün, emperyalizme karşı bağımsızlığın teslimiyete karşı başkaldırının vücut bulduğu bir gündür.

19 Mayıs paramparça olmuş bir imparatorluktan bağımsız cumhuriyete geçişin, cumhuriyet ile taçlanışın ilk kilometre taşı olmuştur.

19 Mayıs Türk Milleti’nin ne kadar zor koşullarda olursa olsun neler yapabileceğini dünyaya göstermiştir.

19 Mayıs Türk Ulusu’nun aç yaşarım ama esaret altında yaşamam diye tüm dünyaya gür bir şekilde haykırdığı gündür.

Uzun uzun 19 Mayıs’ın önemini anlatmamızın en önemli sebebi, hala 19 Mayıs’ın önemini anlayamamış, kavrayamamış devlet yöneticilerimizin, siyasetçilerimizin olmasıdır.19 Mayıs bir sportif faaliyet değildir, 19 Mayıs bir spor müsabakası değildir. 19 Mayıs bir futbol turnuvası değildir. 19 Mayıs yedi düvel tarafından paramparça edilmeye çalışılan bir ulusun başkaldırısıdır. Yok edilmeye çalışılan bir ulusun yeniden doğuşudur. Bu nedenle bizim milli bayramımızdır. Milli bayramın sahibi de devlettir. Devleti de illerde temsil eden sayın valilerdir. Dolayısıyla 23 Nisan’da, milli eğitim müdürü, 19 Mayıs’ta, gençlik ve spor il müdürü değildir. Bu çaba bayramın içini boşaltma, önemsizleştirme çabasıdır. İlimizde bugün yapılan çelenk koyma töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürü ile birlikte birkaç bürokrat dışında devlet protokolünden maalesef katılım olmadı. Partimizin de çelenk koyma talebi yine aynı yöneticiler tarafından reddedildi. Bu yasaklar olduğu sürece biz de itirazlarımıza devam edeceğiz. Tepkimizi çok net göstereceğimizin bilinmesini isteriz.

Türkiye’de bir zihniyet değişikliği yaşanıyor. Bugün 19 Mayıs gençliğe armağan edilen bir bayram ve Adana/Yüreğir Gençlik kolları başkanımız bir talimat ile tutuklanmıştır. Kaymakamın koruması tarafından silah çekilerek mağdur edilmesine rağmen Sn. Cumhurbaşkanı’nın talimatı ile tutuklanmıştır. Gençlik kolları başkanımıza Aksaray İl Başkanlığı olarak sevgilerimizi gönderiyoruz.

Sosyal medya üzerinden, siyasal iktidara yakın olup, CHP’li kadınlar ile ilgili tecavüz listesi yayınlayanlar, oturduğu sitelerden ölüm listesi yayınlayanlar, yine

AKP’de üst düzey görev yapıp, elli bin kişiyi yok edecek cephaneye sahibiz diye haykıranlara hiçbir şey yapılmazken CHP Gençlik Kolları Başkanı tutuklanmıştır. Bu listeleri yayınlayanlara; Grup Başkanvekilimiz Sn. Özgür Özel’in söylemi ile CHP’nin hiçbir yöneticisi bu tehditlerden, bu listelerden korkmaz. CHP savaş meydanlarında kurulmuştur. Bizi oturduğumuz koltukların ardında tarihten gelen bir güç vardır. Bizi güçlü kılan, bizi dinamik kılan, bizi dimdik ayakta tutan da tarihten aldığımız bu güçtür. CHP örgütleri olarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan genç subay ne hissediyorsa biz de aynısını hissediyoruz. O gün “söz konusu vatan ise gerisi teferruat” diyen, o gün “ya istiklal ya ölüm” diyen genç subaya ilave olarak biz de bugün Ya Türkiye Cumhuriyeti ya ölüm, söz konusu Türkiye Cumhuriyeti ise gerisi teferruattır diyoruz.

Bu yasaklardan arındırılmış, özgürlüğün, güçlü demokrasinin hissedildiği yeni bayramlarda buluşmak ümidiyle Tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı kutluyorum.

 

 

Bu haber 562 kez okundu.
562 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.