Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ ALİ MANTI BASIN MENSUPLARI İLE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Aksaray Güncel - Kasım 8, 2019 10:02 A A

Aksaray Valisi Ali Mantı; kentte görev yapan basın mensupları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda konuşma yapan Vali Ali Mantı şehrin sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak, şehrin gelişimi hakkında değerlendirmede bulunmak için basın mensupları ile bir araya gelmek istediklerini söyledi.

Toplantıya katılan gazeteciler ile bir süre sohbet eden Vali Ali Mantı; Aksaray’ın sorunlarının çözümü için hep birlikte gayret göstereceklerini belirtti.

Toplantıda Vali Yardımcıları Hakkı Loğoğlu, Mehmet Tanışır, Mustafa Türkcan, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ’da hazır bulundu.

Vali Ali Mantı: “Aksaray’da daha çok yatırım daha çok istihdam için hep birlikte gayret gösteriyoruz”

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Mantı Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik makamında düzenlenen toplantıya Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Evren Dinçer, yönetim kurulu üyeleri Ramazan Okutan, Seyfettin Karagöz ile OSB Müdürü Ayhan Ermiş katıldı.

Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan yatırımcılardan gelen talepler, bölgenin sorun ve eksikliklerinin giderilmesine yönelik planlanan çalışmaların değerlendirildiği toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Ali Mantı genişleme alanında önemli sayıda yatırımcının talepte bulunduğunu bu talepleri en iyi şekilde değerlendirerek daha çok yatırım daha çok istihdam sağlanmasına yönelik OSB yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gayret gösterdiklerini belirtti.

Huzur Toplantısı

Aksaray Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda merkez Cumhuriyet, Yunus Emre, Çiftlik mahalleleri ile Topakkaya Beldesi Fatih ve Kurtuluş mahallesi sakinlerinin katılımıyla ‘Huzur Toplantısı’ düzenlendi.

Vali Ali Mantı başkanlığında beraberinde Belediye Başkanı Evren Dinçer, Emniyet Müdürü Murat Kolcu’nun katılımıyla Hasandağı Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ali Mantı vatandaşların ve mahallelerin sıkıntıları ve sorunları dinleyerek, imkânların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayarak eksikliklerin giderilmesine gayret göstereceklerini söyledi.

Devletin vatandaşı için var olduğunu vurgulayan Vali Ali Mantı: “İhtiyaçlar ve imkânlar bazen eşit olmuyor. İhtiyaçlar çok imkânlar kıt olabiliyor. Biz buralara hizmet için geldik imkânlarımız neyse sonuna kadar kullanacağız. Belediyemizde sonuna kadar kullanıyor. Varlık amacımız insanlara hizmet etmek’dedi.

Konuşmaların ardından mahalle muhtarları ve vatandaşlar sorunlarını ve mahallerinin eksikliklerini aktardı. Vali Ali Mantı iletilen sorun ve eksikliklerin değerlendirilerek imkânlar ölçüsünde gereğinin yapılacağını belirtti.

Toplantıda Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığının talebi ile daha önce hizmet veren Hasandağı Polis Merkezi Amirliğinin yeniden açılması için yapılan değerlendirme sonucunda 17 bölgeye hizmet verecek Polis merkezinin yeniden hizmete açıldığı açıklandı. Hasandağı Polis Merkezi’nin nüfus yoğunluğu ile Aksaray’ın en büyük mahalleleri arasında bulunan Cumhuriyet, Yunus Emre Mahalleleri ile toplam 17 bölgeye yeniden hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi.

Bu haber 1016 kez okundu.
1.016 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.