Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ali Mantı Huzurevini ziyaret etti

Aksaray Güncel - Ağustos 9, 2019 14:01 A A

 

Aksaray Valisi Ali Mantı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı A.Kadir Üçyıldız Huzurevini ziyaret etti. Vali Ali Mantı Huzurevi sakinleri ile selamlaşarak bir süre sohbet etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk’den bilgi alan Vali Ali Mantı; Huzurevi sakinlerine hayırlı, sağlıklı bir ömür sürmeleri dileğinde bulundu.

**********************************

Aylık Değerlendirme Toplantısı

Vali Ali Mantı: “Kurumlarımız ciddiyetle, samimiyetle istişare ederek çalışmalarını yürütmeye devam edecek”

Kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı Aksaray Valisi Ali Mantı Başkanlığında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

A.Kadir Üçyıldız Huzurevinde düzenlenen toplantıda konuşma yapan Vali Ali Mantı; ‘Ciddiyetle, samimiyetle mevzuat çerçevesinde herkes kendi görev alanı içerisinde hizmet etmeye devam edecek” dedi.

Kamu kurumlarının büyük bir aile olduğunu karşılaşılan sorunlar, eksiklik ve ihtiyaçlarla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak çözüm odaklı hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Ali Mantı; “Karşılaşılan sorunların çözümü için elimizi hep beraber taşın altına koymalıyız. Devlete, vatandaşa karşı sorumluluğumuz var. Ciddiyetle, samimiyetle istişare ederek çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Hak, hukuk, adalet, ehliyet ve liyakat ile hareket edilmesinin önemini vurgulayan Vali Ali Mantı; “Aksaray’da yürütülen hizmetler iyi gidiyor. Düzenlediğimiz değerlendirme toplantılarında bir araya gelerek bazı şeyleri yeniden hatırlıyoruz. Her zaman söylüyorum söylemeye de devam edeceğim. Devletin haysiyeti hiyerarşidir, hiyerarşinin olmadığı yerde anarşi vardır. Kurumlar dikkat edecek. Hukuk kuralları çerçevesinde yapılacak talimatlara uyulacaktır. Kurum amiri senkronizasyonunu iyi sağlayarak, aksamaya meydan vermeyecek.  Devletin mevzuatı, kuralları bellidir. Bunları gevşetme, savsaklama gibi bir haddimiz olamaz. Devletimiz milleti ile beraber inşallah önümüzdeki yüzyıllara sağ selamet ulaşacaktır.” dedi.

Toplantıya Vali Yardımcıları Hakkı Loğoğlu, Mustafa Türkcan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Harun Ünlüsoy, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, İlçe Kaymakamları ve kamu kurum amirleri katıldı.

 

Hayırsever İşadamından anlamlı bağış

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş beraberinde yurtdışında yaşayan işadamı Mehmet Çınar ile birlikte Valimiz Ali Mantı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Valilik makamında kabul ettiği Göktaş ve yurt dışında yaşayan işadamı Mehmet Çınar ile bir süre görüşen Vali Ali Mantı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına nakdi bağışta bulunan Çınar’a memnuniyetini belirterek anlamlı bağışı için teşekkür etti.

 

Bu haber 936 kez okundu.
936 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 14:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.