Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYDOĞDU’DAN BAYRAK ÇAĞRISI

Aksaray Güncel - Ekim 29, 2020 08:16 A A

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tüm vatandaşları işyerleri ve evlerini bayrakla donatmaya davet etti.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında hazırlanan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Aksaray’da başladı. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kent merkezinde esnafları ziyaret ederek bayrak dağıttı. Vali Aydoğdu Kovid-19 salgını nedeniyle tedbir alınarak bir kutlama programı hazırlandığını ancak Cumhuriyet Bayramının coşkusu ve heyecanının tüm vatandaşların hissettiğini belirtti. Valilik olarak tüm vatandaşları işyerleri ve evlerini bayraklarla donatmaya davet ettiklerini ifade eden Vali Aydoğdu esnafları ziyaret ederek işyerlerine Türk Bayrağı hediye etti.

Esnaflarla birlikte işyeri camlarına bayrak asan Vali Aydoğdu; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile kutluyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımıza esnaflarımıza işyerlerini Türk Bayrakları ile süslemeleri için bayrak hediye ediyoruz.” dedi.

Cumhuriyetin ilanının milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Vali Aydoğdu: “Halkımız bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli benliğimize sahip çıkacak, insanlarımızın her bakımdan mutlu olduğu müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızdan şanlı ay yıldızlı al bayrağımızı tüm işyerleri ve evlerinin balkonlarına asarak bu önemli coşkuya katılmalarını davet ediyoruz’dedi.

Bu haber 910 kez okundu.
910 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.