15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ HAMZA AYDOĞDU ORTAKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

Aksaray Güncel - Ocak 13, 2021 06:41 A A

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu inceleme ve açılış törenlerine katılmak üzere Ortaköy İlçesine ziyarette bulundu.

Vali Hamza Aydoğdu beraberinde Vali Yardımcısı Cem Afşin Akbay ve kurum müdürleri ile birlikte ilk olarak Ortaköy Kaymakamlığına ziyarette bulundu. İlçe Kaymakamı Rasim Belge, Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ile görüşen Vali Aydoğdu ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık binası içerisinde Ortaköy, Ağaçören ve Sarıyahşi İlçelerine hizmet verecek Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Vali Aydoğdu daha sonra Aksaray Ticaret Borsası Ortaköy Yunus Emre Tarım ve Ticaret Merkezi Tapu Dağıtım Törenine katıldı. Vali Aydoğdu hak sahibi esnaflara tapularını dağıtarak hayırlı bol kazançlar dileğinde bulundu. Burada yaptığı konuşmasında Ortaköy’ün birlik, samimiyet ve başarının ruhunu taşıdığını, süt ve peynir üretiminde marka haline gelen ilçede insanların doğduğu yerde doyduğunu belirtti.

Ortaköy Belediyesi tarafından yaptırılan Millet Bahçesini gezerek Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’den bilgi alan Vali Hamza Aydoğdu; Bahçenin her türlü donatısı ile ilçeler bazında en geniş ve donanımlı millet bahçesine sahip olacağını kaydetti.

Vali Hamza Aydoğdu ile beraberindeki heyet Ortaköy Şehit Salih Aksu İlkokulu robotik kodlama sınıfı açılışı, Ortaköy Süleyman Kılıç Ortaokulu Resim, Müzik, Spor, Terapi Sınıfları ve Sanat Sokağı açılışı, Ortaköy Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda, Merhum Öğretmen Fahri Deniz anısına Z Kütüphane açılış törenlerine katılarak sınıf ve Z kütüphanelerinin açılışını gerçekleştirdi.

Daha sonra Ortaköy Anadolu Lisesi’ne Şehit Rifat Kahyaoğlu isminin verilmesi ve Z Kütüphane açılışı törenine katılan Vali Hamza Aydoğdu; Şehit Kahyaoğlu’nun yakınları ile görüşerek tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi. Şehidin ismi ile anılacak okulun şehidin ismini sonsuza kadar yaşatacağını söyledi.

Ortak binada hizmet verecek Ortaköy Diyanet Gençlik Merkezi,  Ortaköy Halk Eğitim Merkezi Robotik Kodlama Sınıfı ve Ortaköy Kadın Kültür Evi ve Aile Eğitim Merkezini hizmete açan Vali Aydoğdu; Aksaray yöresi türkülerini derleyen TRT repertuvarına ve ünlü sanatçılara önemli türküleri kazandıran Emel Demiryürek ile görüşerek müzik öğretmenlerinden Aksaray türkülerini dinledi.

Ziyaret ve incelemelerinin ardından açıklamada bulunan Vali Hamza Aydoğdu; Ortaköy İlçesinde hem açılışlar yaparak incelemelerde bulunarak ilçenin problemlerini değerlendirdiklerini söyledi.

Ortaköy İlçesinde kurulması planlanan karma organize sanayi için çalışmaların tamamlanarak bakanlığa gönderildiğini kaydeden Vali Aydoğdu; “Ortaköy tarım, sanayi, eğitim, gençlik sporda, kadın kooperatiflerde standartlarının üzerinde bir ilçe olma yolunda ilerliyor. Belediye tarafından yapımı süren Millet Bahçesi’ni gezdik, bir aya kadar tamamlanıyor. Çok ciddi anlamla bölgenin de cazibe merkezi olacak. Bizim yapmamız gereken insanların sosyal hayatına dokunan yaşam merkezlerinde huzur bulacakları yerler inşa etmek. Sosyal belediyeciliğin, sosyal devletin de en önemli görevi budur. Ortaköy bu anlamda çok şanslı. Hep beraber el birliği içinde çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Bu haber 1610 kez okundu.
1.610 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.