Açık
  • EURO
  • DOLAR

YENİ DÖNEMDE ÖZELLİKLE ÜÇ KONU ÜZERİNDE DERİNLEŞİLECEK

Aksaray Güncel - Temmuz 9, 2019 09:19 A A

 

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yatırımlar, eğitim ve kültür sanat faaliyetlerine yoğunlaşmanın yanı sıra, yeni dönemin yabancı öğrenciler, engelsiz üniversite ve dijital dönüşüm konuları üzerine derinleşecekleri bir dönem olacağını söyledi.

 

Farklı fakülte ve birimlerden akademik ve idari personeller, yeniden göreve atanan Rektör Şahin’e tebrik ziyaretinde bulundu. Senato Salonu’nda gerçekleşen ziyarette kısa bir konuşma yapan Şahin, ziyaretler için teşekkür etti ve yeni dönemde yoğunlaşacakları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Her dönemin kendine has bir takım hususiyetleri ve belirgin özellikleri olduğunu; ilk dönemin ayırt edici özelliklerinden birisinin de, sağlık ağırlıklı yatırımların hayata geçmesi olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Eldeki imkânları en verimli şekilde kullanmaya gayret göstererek yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bunun yanı sıra ikinci dönemde üç konuda derinleşeceğiz. Bunlardan ilki yabancı öğrencilerin sayısını peyderpey arttırmak olacak. Bu husus, yükseköğretimde yaşanmaya başlanan kontenjan sorununun çözülmesinden, ülkemizin uluslararası alandaki yumuşak güç unsuruna katkı sağlamaya kadar geniş bir alanda önem arz ediyor” dedi. İkinci konunun engelsiz üniversite çalışmaları olduğunu belirten Rektör Şahin, bu kapsamda ilk dönemde yaptıkları çalışmalarla, mekânda erişim anlamına gelen “Turuncu Bayrak” ödülü aldıklarını, eğitim ve sosyal etkinliklere erişim anlamına gelen “Mavi” ve “Yeşil Bayrak” için de üzerlerine düşen ödevleri yerine getireceklerini vurguladı. Şahin, tüm bu çalışmaları bayrak almak için değil, zaten sorumlulukları olduğu için yaptıklarının da altını çizdi. Üçüncü konunun ise dijital dönüşüm olacağını açıklayan Şahin, şöyle devam etti: “Dijital dönüşüm konusundaki ilerleyişimize ivme kazandırmak istiyoruz. İnternetin sağladığı imkânları eğitimle bütünleştirerek, bu alandan daha fazla istifade etmemiz gerekiyor. Çünkü eğitim faaliyetleri, uzaktan eğitim noktasına doğru evriliyor. Bu alana dair hazırlıklarımızı en üst noktaya çıkartacağız. Dünya bir noktaya doğru gidiyor ve buna kayıtsız kalmak düşünülemez. Hayatla savaşılmaz; hayatla savaşırsanız hep kaybedersiniz.”

 

Ziyaretin son bölümünde akademik ve idari personelin talep ve görüşlerini de dinleyen Şahin, notlar aldı ve “Ayını gemideyiz” ruhu ile çalışmayı sürdüreceklerinin altını çizdi.

 

Bu haber 1071 kez okundu.
1.071 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.