15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

YENİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ TEMİZ BİR SAYFA

Aksaray Güncel - Eylül 17, 2019 15:10 A A
Aksaray son bir yıldır sağlık skandalları ile gündeme geldi. Skandallar o kadar büyüktü ki çok kişinin koltuğuna maal oldu.İl sağlık müdürü,Hastane Başhekimi,Hastane müdürü güvenlik müdürü bilgi işlem müdürü çok sayıda kişinin bu skandallardan dolayı kaltuğu yerinden oynadı;sonunda olaylara kayıtsız kalamayan Sayın Sağlık Bakanımız neşteri vurdu .
            İlimizin kendi değeri gerek akademik kariyeri gerekse Sağlık Bakanlığında almış olduğu görevleri başarı ile yerine getiren Dr.Kerim Yeşildağ ilimizin İl Sağlık Müdürü oldu. Biz de Türkiye Objektif Gazetesi olarak kendisine hayırlı olsun mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdik. İlk edindiğimiz intiba gayet olumlu çocukluğunu bildiğimiz Dr.Kerim Yeşildağ kendini yetiştirmiş bu şehrin derdine ilaç olabilecek kapasitede bir bürokrat olarak yetişmiş.
               Yaptığımız istişareden edindiklerimiz; Dr. Kerim Yeşildağ kimsenin adamı değil Bizzat Bakan tarafından Aksaray’ın sağlığını hak ettiği noktaya taşımak için seçilmiş özel bir bürokrat . Yani kimse müdürü biz getirdik bizim adamımız gibi alttan su yürütmeye çalışmasınlar. Bir diğer konu ise ekip Sadece Sağlık Müdürünün değişmesi çok bir şey ifade etmez Aksaray’da sağlığın tüm birimlerinde bir yenilenme gereklidir. Çünkü bu enkazı bu ekip oluşturmuştur. Aksaray’da Sağlığın düzelmesi ve hak ettiği yere gelebilmesi için önce yapılması gereken halk nezdinde güven sağlanmalıdır. Bu ekipte kimler yer almalı sorusuna verilecek cevap ise bellidir bu enkazı oluşturan kim var ise bu ekipten uzak tutulmalıdır. Yeni İl sağlık müdürümüz Dr. Kerim Yeşildağ ile Aksaray da sağlığın bir ivme kazanacağına dair bizde bir güven oluştu umarım yanılmayız ,yaptığı her güzel çalışmanın gönüllü tanıtımını yapacağımızı yapılan her yanlışında vatandaşımız adına karşısında olacağımızı bildiririz.

 

Bu haber 5044 kez okundu.
5.044 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 15:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.