Açık
  • EURO
  • DOLAR

YENİKENTTE MHP RÜZGARI ESİYOR

Aksaray Güncel - Şubat 12, 2019 12:30 A A

Yenikent Belediye Başkan Adayı M. Emin Yumuşak Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mhmut Eskil’i ziyaret etti.

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’a olan tepkilerden dolayı şu anda mevcut Belediye Başkan adayı Mehmet Emin Yumuşak MHP teşkilatı ve MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı ile beraber çok uyum içerisinde çalışan MHP Yenikent Kasabası Adayı M. Emin Yumuşak teşkilatın gücü ve desteği ile Yenikentte bir sempati kazandı ve dürüstlüğü ile verdiği sözlerden dolayı Yenikentte MHP Rüzgarı esmeye başladı. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil ile Yenikent Siyasetini ve gündemi konuştular.

Başkan Adayı Yumuşak “Yenikent Beldesinin sorunları bellidir. Hayvancılığın yüksek kapasite de olduğu için

1-Yem Fabrikasının açılması için tüm çalışmaları yapacağız.

2-Süt Fabrikası açılacaktır.

3- Et Entergre Tesisi açılacaktır.

4- Kızılırmaktan su gelecek ve sularımız çekildipğiinden dolayı hiç bir verimli ürün elde edemiyoruz. Yenikent bir yere geldi geriye dönüşüm yapalım. Hedeflerimiz ileriye dönük olacak.

5- Kilitli taş makinemizi tekrar faaliyete geçirip gençlerimize yeni iş imkanı sağlayarak taş makinesi hizmete girecek

6- Yol boyu 15 km ticari sahamızdan 5 kişi faydalanıyor 5000 kişi mağdur oluyor. Buraya tarafsız bir şekilde ticari saha oluşturarak gelir elde etmelerini sağlayacağız.

7- Yenikentte en büyük sorunumuz imar planı. Seçimden sonra  3 ay içerisinde çözeceğiz. Bir evde 3 Aile yer alıyor bu da bizler için bir yönetici için çok üzücü bir olaydır. Rahat olan kardeşlerimiz sıkıntılı bir şekilde görmek istemiyor.

8- Geldiğimizde Yenikente yonca tarımını ilerleyip bir yere getiren kişi olarak önce Allah sonra benim buna kimsenin itirazı yoktur. Bunu halkl bilmemektedir.

9- Kısa başkanlık döneminde çözmüş olduğumuz arsanın önünü şikayet üzerine kapattılar. 5 Yıl üzerinde arsa üzerinde verim elde edememiştir. Cenabı Allah nasip ederse ben bunu 3 ay içerisinde çözeceğim.

10- Seçimi önce Alah sonra halkımızın taktirine bırakıyorum.

 

Bu haber 1962 kez okundu.
1.962 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.