Açık
  • EURO
  • DOLAR

YERLİ MALI HAFTASINDA AKSARAY TANITIM GÜNLERİ

Aksaray Güncel - Aralık 12, 2019 06:31 A A

Vali Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı Hanımefendi Aksaray Tanıtım Günleri programına katıldı. Milli Egemenlik İlkokulu’nda gerçekleşen programda Aksaray’a özgü ürünler sergilendi.

Yerli Malı haftası nedeniyle düzenlenen Aksaray Tanıtım Günleri programına Belediye Başkan Vekili, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Büyük ilgi gören Aksaray Tanıtım Günü programında açıklama yapan Vali Ali Mantı “Büyüklerimizin zor şartlarda yaptıkları çalışmalar gözümüzün önünde canlanıyor. Büyüklerimizin gösterdikleri bu fedakârlıklardan kendimize ders çıkartarak kendimizi ve nesillerimizi yarınlara daha iyi hazırlamalıyız.” dedi.

Bitkisel Ürünler Üretim Toplantısı

Orta Anadolu Bölgesi Bitkisel Ürünler Üretim Toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya komşu illerde tarım danışmanları ve personellerin katıldığı toplantıda yapılan çalışmalar ve çiftçilerin ekim yaparken harcadıkları emekler değerlendirildi.

Toplantıda konuşma yapan Vali Ali Mantı “Tarım bizim ülkemiz için stratejik bir sektör. Ülkemizde birçok aile tarım ile uğraşıyor. Tarımımızı geliştirmeliyiz. Hükümetimiz özellikle son zamanlarda çiftçilerimize önemli destekler veriyor. Tarlada çalışmak çok meşakkatli bir iş. Tarımda teknolojiyi takip etmeliyiz. ”dedi.

Bu haber 789 kez okundu.
789 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.