Açık
  • EURO
  • DOLAR

ZABITA EKİPLERİ ESNAFLARA CORONA VİRÜSÜNE KARŞI BROŞÜR DAĞITTI

Aksaray Güncel - Mart 18, 2020 13:18 A A

Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri Corona virüsü tedbirleri kapsamında çarşı esnafını bilgilendirmek için virüsten korunma yollarını anlatan broşür dağıttı.

Corona Virüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacı ile çalışmalarını aralıksız sürdüren Aksaray Belediyesi, zabıta müdürlüğüne bağlı ekiplerle esnafları bilgilendirmek amacı ile broşür dağıttı. Dağıtılan broşürün içeriğiş hakkında esnaflara bilgi veren ekipler özellikle gıda üzerine çalışan esnafların muhakkak eldiven ve maske kullanması gerektiğinin uyarısını yaptılar.

Zabıta ekipleri ziyaret ettikleri iş yerlerinde broşürün içeriğinde yer alan maddelerin iş yerlerinde uygulanıp uygulanmadığının denetimini de yaparak kurallara uymayan esnafları uyardılar.

Tüm dünyada etkisini gösteren son yılların en büyük sağlık sorunu olarak insanları tedirgin eden virüsün yayılmaması için sürekli dezenfeksiyon çalışmaları ve bilgilendirme çalışmaları yapan Aksaray Belediyesi ekiplerinin corona virüsüne karşı harcadığı yoğun mesaisini değerlendiren vatandaşalar şu açıklamalarda bulundu; ‘’Virüsün ortaya çıkması ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi bizlerde şehrimizde olabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak tedirginlik yaşadık. Belediye ekiplerimiz Başkanımız Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda sürekli dezenfeksiyon çalışması yapıyor. Sosyal medya hesaplarından ve çeşitli iletişim araçları üzerinden bilgilendirme yapıyor. Başta Belediye Başkanımız Sayın Evren Dinçer olmak üzere bu zor günlerde yanımızda olan tüm ekiplere teşekkür ederiz.’’ İfadelerini kullandılar.

Bu haber 612 kez okundu.
612 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.