Açık
  • EURO
  • DOLAR

ZİLLER TATİL İÇİN ÇALDI

Aksaray Güncel - Ocak 17, 2020 13:00 A A

Ziller 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi için ziller çalarak sona erdi. İlimiz de Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 80 bini aşkın öğrenci ve öğretmen yarıyıl tatiline başladı.

Yarıyıl tatili 20 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasını kapsıyor. İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat Pazartesi günü başlayacak. İkinci dönem ara tatili 6-10 Nisan’da yapılacak. 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran Cuma günü tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Yarıyıl tatili ile ilgili açıklama yapan AK Parti Milletvekili İlknur İnceöz, “2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı sömestr tatili başlamıştır. ‘Türkiye Eğitimde 2023’ ideallerine sizlerin yüksek katkıları sayesinde, yetiştirdiği ufku geniş, ilim ve hikmet sahibi, sorgulayan, nitelikli nesillerle birlikte ulaşacaklardır.

Kıymetli veliler, unutmayalım ki, çocuklarımızın bugün aldığı karneler onların sadece başarı ya da başarısızlık göstergesi değildir. Tatil süresi içinde çocuklarımızla birlikte sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılalım. Elbette ki kitap okuyalım ve okutalım. Kıymetli öğrenciler, ülkemizi sosyal, ekonomik ve bilimsel açıdan muasır medeniyetler seviyesine getirecek ve geleceğimize yön verecek yarının büyükleri sizlersiniz. Evlerinizde anne ve babalarınızın, okullarınızda ise öğretmenlerinizin tüm çalışma ve emekleri sizler için, sizler geleceğin Türkiye’sisiniz. Tatilinizi iyi şekilde değerlendirin unutmayın ki sizler bizim yarınlarımızsınız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı kutluyor, sağlık ve huzur dolu keyifli bir tatil geçirmeleri dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bu haber 1144 kez okundu.
1.144 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.