14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

15 TEMMUZ’DA HAİNLER, MİLLETİN SARSILMAZ İMANINI AŞAMAMIŞTIR

Aksaray Güncel - Temmuz 14, 2020 09:12 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında, tüm şehitleri ve gazileri dua, minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

15 Temmuz 2016 günü kiralık zihniyetin kendi halkına silah doğrulttuğunu, toplumsal iradeye kastettiğini, hukuk devletini hiçe saydığını ve doğrudan devleti ve milli birliği hedef aldığını anımsatan Şahin, tarihin en karanlık ihanetinin milletin sarsılmaz imanını aşamadığını belirtti. Darbe teşebbüsünün ilk dakikalarından itibaren aziz milletin vatan, bayrak, iman, milli ve manevi değerler safında yer aldığını aktaran Prof. Şahin, “FETÖ’nün darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, devlet büyüklerimizin kararlılığı ve milletimizin abideleşmiş asil ruhuyla bertaraf edilmiştir. Tüm ülkede ay-yıldıza boyanmış meydanlarda bir araya gelen milletimiz değerlerine uzanan elleri kırmış, karanlık hesapları demokrasi nöbetleriyle bozmuştur” dedi. İhanetin her zaman hak ettiği karşılığı alacağını ve nereden gelirse gelsin hainlere karşı demokrasi nöbetlerinin hiçbir zaman bitmeyeceğini belirten ASÜ Rektörü, “Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin” dedi.

Şahin, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “O karanlık geceyi aydınlığa çeviren ve kutlu mücadelesinde şehadete erişen tüm şehitlerimizi dua ve minnetle anıyor, gazilerimize de huzurlu, sağlıklı ve bereketli bir ömür diliyoruz.”

REKTÖR ŞAHİN ŞEHİT RAMAZAN SÜSLÜ’NÜN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Şubat ayında Van’da meydana gelen çığ felaketinde şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Ramazan Süslü’nün Sultanhanı İlçesi’nde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Kur’an tilavetinde bulunan ve milletin kahramanları olan şehitlerin kalplerde ve hafızalarda her daim yaşadığını kaydeden Rektör Şahin, şehidin babası Mehmet Süslü, annesi Yeter Süslü ve ailesiyle hasbihal etti. Vatan, bayrak, millet ve iman için şehadete erişen asil ruhları her daim minnet ve dua ile andıklarını ifade eden ASÜ Rektörü, “Allah’ın izni ile onlar en şerefli, en yüksek mertebedeler. Onlar bu milletin kahramanlarıdır…” dedi.

Rektör Şahin’e ziyareti esnasında Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammed Sarı, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Yıldız ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Abdülkadir Sözcü eşlik etti.

Bu haber 810 kez okundu.
810 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.