13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

2015-2019 DÖNEMİ, GELECEĞE IŞIK TUTMAK İÇİN BİR KİTAPTA TOPLANDI

Aksaray Güncel - Aralık 17, 2020 13:41 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) tarafından hazırlanan “2015-2019 Yılları Gelişim Raporu” isimli kitap, ilgili dönemde A’dan Z’ye yapılan tüm çalışmaları kapsıyor ve gelecek yıllar için bir kaynak olma niteliği taşıyor.

Benzeri raporların farklı birimler ve farklı konular özelinde belirli periyotlarda rutin olarak hazırlandığını, bu kitabın ise bütünsel bir belge mahiyetinde olduğunu söyleyen ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, temel amaçlarının düzenli bir arşiv oluşturulmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Her çalışmanın kendi içinde anlamlı ve değerli olduğunu ve ASÜ’nün bugün bulunduğu noktaya bir günde gelmediğini ifade eden Şahin, “Kurulduğu ilk günden itibaren ASÜ’nün gelişimine pek çok isim emek verdi. Hepsine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Biz de gerek ilk dönemimizde gerekse içinde bulunduğumuz ikinci dönemimizde güzel eserler oluşturmak adına çalıştık ve çalışıyoruz” dedi. Yapılan çalışmaların fiziki ve akademik gelişime vurgu yapmasının ötesinde, kurumsal kültür oluşumuna da karşılık gelen yanlarının olduğuna dikkat çeken Prof. Şahin, “Hazırladığımız kitap kurumsal bir hafıza oluşturarak, gelecekte buralarda görev yapacak olanlara rehberlik edecektir. Devlet işlerinde devamlılık esastır ve gelecekte ASÜ’yü yönetecek ve burada çalışacak olanlar, bugün yaptıklarımızı daha da geliştireceklerdir. Hazırladığımız kitap, bugünle yarın arasında, ayakları yere basan bağlantılar kurma çabasının bir yansımasıdır. Çalışmanın şekillenmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ederiz” dedi. Şahin, 2015’te teslim aldıkları standartları daha yukarılara taşıyarak, ASÜ’ye ve Aksaray’a âşık bir şekilde çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi.

Hazırlanan ve kısa süre önce baskı aşamasından çıkan kitap, fiziki alan, personel, akademik birimler, kadrolar, kontenjanlar, iç ve dış paydaşlarla ilişkiler, mezunlar, idari çalışmalar gibi geniş bir alanda istatistiki veriler içeriyor.

 

Bu haber 863 kez okundu.
863 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.