15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY 19 VİLAYETİN ARASINDA NİÇİN YOK

Aksaray Güncel - Ocak 13, 2019 08:49 A A

Dün Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasında Kenevir üretilmesine izin verdiğini söyledi. Yeni akit gazetesnde yayınlanan habere göre kafadan sallıyor demeyin diye kayıt veriyorum buyurun buradan yakın

Erdoğan talimatı verdi! 19 ili uçuracak 4 milyar dolarlık pazar kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kenevir müjdesi, üretim izni bulunan 19 ildeki çiftçileri heyecanlandırdı.

Türkiye’de üretimi 1933 yılında mevzuata bağlanan kenevir, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 29 Eylül 2016’da yayınladığı Kenevir Yetiştiriciliği ve Kontrolü Hakkında Yönetmelik ile izne tabi kültür bitkisi statüsüne alındı. Yönetmelikle 18 olan il sayısı 19’a çıkarıldı.

Şanlıurfa ili çıkarılıp Bartın ve Karabük illeri eklenerek Amasya, Antalya, Burdur, Çorum, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak, Yozgat ve Zonguldak olmak üzere 19 ilde bakanlığın izniyle kenevir üretilmesi kararlaştırıldı.

Üretim yapılacak illerdeki çiftçiler üretim yapılabilecek olmasını ve Türkiye ekonomisine katkısından dolayı haberi sevinçle karşıladılar.

 

Buraya kadar herşey normal anormal olan ise Bu 19 vilayetin içerisinde AKSARAY adı yok. Aksaray’da Orgazine Sanayi Bölgesine kenevir ile ilgili fabrika açılamaz mı? Sayın Ak Parti Aksaray Milletvekillerine soruyoruz. Aksaraylı TBMM’ye geldiğinde size ulaşamıyor her gün bir toplantıdasınız peki bu toplantılardayken Aksaray adı niçin hiç yer almıyor

Kamuoyuna duyurulur

Bu haber 2204 kez okundu.
2.204 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.