13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Aksaray AEH da Profesör sayısı 4’e yükseldi

Eğitim kültür - Eylül 10, 2018 15:53 A A

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktor kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
Profesör sayısı 4’e yükseldi
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosunda olan ve Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan akademik doktor kadrosuna yeni atamalar yapıldı.
Son atama ile birlikte Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olup, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan akademik kadrodaki doktor sayısı da, 4’ü profesör, 2’si doçent, 28’i de doktor öğretim görevlisi olmak üzere 34’e yükseldi.
Son olarak atanan Cildiye Uzmanı Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu ile Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Deniz Çankaya hastanede ki görevlerine ve hasta kabulüne başladılar.

Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu kimdir?
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve
Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye (Dermatoloji) uzmanı Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu,
1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı hastanede uzmanlık eğitimi alan Prof. Dr. Çalıkoğlu, 2000-2001 yıllarında Cenevre Kantonu Üniversitesi Hastanesinde Klinik ve Araştırma, (fellow-ship, Dermatoloji AD) çalıştı.
20 yıldır çeşitli özel hastanelerde çalışan
Prof. Dr. Çalıkoğlu, son olarak Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapmaktaydı.

Doç. Dr. Deniz Çankaya kimdir?
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (ing) bitirdi. Uzmanlığını Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı. Erişkin ve yaşlı hasta grubunun kalça ve diz eklemi rahatsızlıklarıyla ilgilendi. 2015 yılında Chicago Rush Üniversitesi Tıp Merkezi, artroplastı bölümünde bulundu. 35 ulusal ve uluslararası yayını bulunmakta olan Doç. Dr. Çankaya, Erişkin hasta grubunun kalça ve diz eklemi rahatsızlıkları konusunda uzmanlaştı.

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Facebook sayfası

Bu haber 1599 kez okundu.
1.599 Okunma sayısı
Eğitim kültür - 15:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.