12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY BELEDİYESİNDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Aksaray Güncel - Ocak 13, 2021 09:44 A A

Başkan Dinçer ‘’Desteğimizle Gençlerimiz Hayal Ettikleri Başarıya Ulaşacaklar’’

Aksaray Belediyesi, başarı hayali kuran gençlerin sınavlara daha iyi hazırlanabilmeleri için sınavlara hazırlık kurslarına tekrar başlıyor.

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen sınava hazırlık kurslarında 7. Sınıf ve 8. Sınıf öğrencileri için LGS, 11. 12. Sınıflar ve mezun gruplar için ise TYT ve AYT sınavlarına yönelik eğitimler verilecek.

Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde başlatılan eğitimleri pandemi süreci nedeniyle durdurmak zorunda kalan Aksaray Belediyesi yeni eğitim öğretim döneminde gençlerin sınavlara en güzel şekilde hazırlanmaları için kurs başvurularının başladığını duyurdu.

Ücretsiz olarak verilecek olan kurstan yararlanmak isteyen öğrenciler Aksaray Belediyesine Bağlı Kültür İşleri Müdürlüğüne şahsen başvuru yapacaklar. Her branşta verilecek yüz yüze eğitimlerden yararlanmak isteyen öğrenciler 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.

Aksaray Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilecek olan kurslarla ilgi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’Şehrimizde başarılı olmayı hayal eden gençlerimize destek olmak için Belediye olarak kurslarımızı açıyoruz. Alanında uzman eğitimcilerimizin rehberliğinde sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz hayal ettikleri başarıyı elde edeceklerdir. Belediyemiz bünyesinde açılan kurslar ile şehrimizde öğrencilerimiz eğitimde fırsat eşitliği elde edecek. Bu kurslarda verilecek eğitimden genç kardeşlerimizin azami derece faydalanmalarını temenni ediyorum.’’ Dedi.

Bu haber 1476 kez okundu.
1.476 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.