15° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULUYOR

Aksaray Güncel - Kasım 12, 2020 06:31 A A

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu: ‘Aksaray’ımızın tekrar Yeşil Aksaray sıfatını alması için hep birlikte gayret ve çaba gösteriyoruz’

2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyası bu yıl da 81 ilde düzenlenen programla aynı anda başlatıldı.

Aksaray’da düzenlenen fidan dikimi programında Kasım ayında dikimi planlanan 500 bin fidan saat 11:11’de Hicip Orman sahasında toprakla buluşturulmaya başladı.

Aksaray’da düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü programında Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, kamu kurum müdürleri ve vatandaşların katıldığı programda 15 Temmuz Milli İrade Meydanında vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.

Vali Aydoğdu beraberinde Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Emniyet Müdür Vekili Hanifi Korkmaz, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler, askerler ve vatandaşların katılımıyla ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında Hicip Orman sahasında 81 ilde aynı anda başlatılan fidan dikim programına katıldı.

Vali Aydoğdu ilk fidanı çocuklarla dikti

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından kampanya kapsamında ve Kasım ayı için planlanan toplam 500 bin fidan saat 11.11’de Vali Hamza Aydoğdu’nun ilk fidanı çocuklarla birlikte dikmesi ile başladı.

Vali Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada kampanya kapsamında 500 bin fidan dikimi yapılacağını dikimlerin Kasım ayı süresince devam edeceğini söyledi.

Yeşil Aksaray için hep birlikte gayret göstereceğiz

Ağaçların kuraklıklardan, mevsim değişikliklerinden koruyacak yegâne unsur olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu: “Ağaç demek güzellik demek. İnsanın kalbinin ve ruhunun ferahlaması, gözlerinin dinlenmesi demek. Bugün burada ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası ile belediye başkanımızla bütün birim amirlerimizle birlikte her kesimden herkesin katılımıyla fidanlarımızı dikiyoruz. Ağaç hepimizi birleştiriyor. Bütün Aksaraylılar 7’den 70’e buradalar. İnşallah ilerde bu dünyada bir dikili ağacımız olsun diyoruz. Hepimiz burada bir ağaç diktik. Biz gittikten sonra geriye kalan sermayemiz bu fidanlarımız olacak. Kampanya ile birlikte sivil toplum kuruluşlarımızla öğrencilerimizin katılımıyla 500 bin ağacın dikimine başladık. 1960-70’lerde yeşil Aksaray ismiyle nam salmış Aksaray’ımızı 2020 den sonra tekrar Yeşil Aksaray sıfatını alması için ekip olarak hep birlikte gayret ve çabayı gösteriyoruz. Bu anlamlı etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyoruz”

 

Bu haber 1284 kez okundu.
1.284 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.