12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY’IN İLK MAHALLE KONAĞI YENİ MAHALLEYE İNŞA EDİLECEK

Aksaray Güncel - Ağustos 13, 2020 09:51 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaat ettiği projeler arasında yer alan Mahalle Konakları projesinin ilki Yeni Mahalle’de hayata geçiyor. Sosyal projelerden kültürel etkinliğe kadar pek çok alanda işlevsel olarak kullanılacak. Mahalle Konağının içerisinde muhtarlık, mahalle sakinlerinin kullanabileceği ortak salon, çalışma alanı, kütüphane ve taziye evleri bulunacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, seçim öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Seçim çalışması sırasında projelerini açıklayan Başkan Dinçer, vaat ettiği projeler arasında yer alan Mahalle Konaklarının ilkini Yeni Mahalleye inşa ediyor.

Yeni Mahalleye inşa edilecek Mahalle Konağı içerisinde yer alan bölümleri ile her yaş grubuna hitap edecek.

Mahalle sakinlerinin huzur ve rahatlıkla kullanabilecekleri Mahalle Konağının içerisinde muhtarlık başta olmak üzere mahallelilerin toplantı yapmalarına olanak sağlayacak toplantı salonları, kına sohbet gibi organizasyonların da yapılacağı ortak salon, öğrencilerin ders çalışabilecekleri çalışma alanı, kütüphane ve taziye odaları bölümleri yer alacak.

İhalesi yapılan Mahalle Konağı projesinde komisyon incelemesinin sürdüğünü açıklayan Belediye Başkanı Evren Dinçer, incelemelerin ardından projenin ilk adımının atılacağı müjdesini verdi. Önümüzdeki haftalarda konak inşaatının ilk kazısının başlayacağını duyurdu.

BELEDİYE VATANDAŞLARA GÜVENLİ ULAŞIM İMKANI SUNMAK İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Vatandaşlara güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanı sunmak için çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi, kaldırım yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Şehrin birçok noktasında gece gündüz demeden çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri, Şamlı Mahallesi Mithat Gürsoy Caddesinde bulunan kaldırımları yeniliyor.

Vatandaşlardan gelen taleplere anında karşılık veren Belediye Başkanı Evren Dinçer, Şamlı Mahallesi sakinlerinin isteği üzerine Mithat Gürsoy Caddesinde bulunan kaldırımların yenilenmesi talimatını verdi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile harekete geçen ekipler Şamlı Mahallesi Mithat Gürsoy Caddesi üzerinde bulanan kaldırımlarda çalışmalar başlattı.

Yapılan kaldırımları engelli vatandaşlarında rahat ve güvenli bir şekilde kullanması için yön taşları yerleştirildi.

Kısa zaman içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması planlanan kaldırım çalışmalarında bordür taşlar ve karo taşlar kullanıldı.

Bu haber 1033 kez okundu.
1.033 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.