12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ASÜ, EN BAŞARILI 100 MARKA ARASINDA

Aksaray Güncel - Ağustos 20, 2020 10:34 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), SocialBrands’in tamamen bağımsız ve tarafsız şekilde hazırladığı BoomSocial endeksinde en başarılı 100 marka arasına girdi. Liste üniversiteler özelinde incelendiğinde ASÜ, kendisiyle aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında birinci, devlet üniversiteleri arasında ise sekizinci sırada yer aldı.

SocialBrands on binlerce markanın sosyal medya performanslarını izliyor, iletiler ve etkileşimler bağlamında somut veriler üretiyor ve bu veriler ışığında hazırladığı raporu aylık düzenli olarak kamuoyu ile paylaşıyor. Temmuz 2020 dönemi için yaklaşık 54 bin 300 hesaptan dolaşıma giren 2 milyondan fazla iletiyi inceleyen SocialBrands, en başarılı markaları belirledi. ASÜ, eğitim dâhil olmak üzere alışveriş, eğlence, finans, giyim, otomotiv, medya, teknoloji, seyahat, enerji, sağlık, ürün-hizmet gibi önde gelen sektörler ve sektörlerin ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet gösteren ünlü firmalarının da yer aldığı Top 100 listesinde 79’uncu sırada yer aldı. Tüm kategoriler bağlamında en başarılı 100 marka arasında yer alan ASÜ, yükseköğretim alanında ise kendi döneminde kurulan devlet üniversiteleri arasında birinci, tüm devlet üniversiteleri arasında ise sekizinci oldu. ASÜ, bu verilere göre Aksaray’ın da en başarılı markası görünümünde.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’yü en başarılı markalar arasında yer almasına katkı sunan herkese teşekkür etti ve heyecanı yitirmeden, büyük bir aşkla ASÜ ve Aksaray için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Bu haber 781 kez okundu.
781 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.