13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ASÜ ÜST YÖNETİMİ, UZAKTAN ÖĞRETİMDEKİ SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ

Aksaray Güncel - Ocak 18, 2021 08:35 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan öğretim modeliyle, sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Rektör Şahin ve ASÜ Üst Yönetimi, Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) yöneticileriyle bir araya geldi. Güz dönemindeki mevcut durumun istişare edildiği toplantıda, Merkez eliyle yürütülen çalışmaların istatistiki değerlendirmesi yapıldı. Dersler, dokümanlar, katılım, sınavlar gibi detaylara dair bilgiler veren UZEM Yönetimi, öğrencilerin çevrimiçi derslere çok büyük oranda katılım sağladığını ve süreç içerisinde ortaya çıkan sorunların da anlık müdahalelerle çözümlendiğini belirtti. ASÜ’nün, uzaktan öğretime en hızlı adapte olan üniversitelerden birisi olduğunu ve neredeyse aksamadan sürecin ilerlediğini kaydeden Şahin, “Burada en önemli pay kuşkusuz UZEM Yönetiminin başarılı çalışmalarıdır. Kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyoruz” dedi. Bahar dönemine dair planlamalar hakkında da bilgiler veren Rektör Şahin, “Sürecin nasıl ilerleyeceğini pandemi koşulları belirleyecek. Bahar döneminde eğitim-öğretimin yüz yüze mi yoksa uzaktan mı olacağına ilişkin soruların cevabı, süreç içerisinde devletimizin alacağı kararlarla netleşecek. Ancak biz, tüm ihtimalleri dikkate alarak planlamalarımızı yapıyoruz. Eğitim faaliyetlerinin aksamaması adına yapılması gereken ne varsa titizlikle yerine getiriyoruz” dedi.

Toplantının son bölümünde, bahar dönemine dair alınacak olası kararlara ilişkin hazırlık çalışmaları üzerinde duruldu ve tüm senaryolara dair planlamalar değerlendirildi.

Bu haber 1457 kez okundu.
1.457 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.