14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ASUJSHR’NİN İLK SAYISI ARALIK AYINDA YAYINLANACAK

Aksaray Güncel - Ekim 7, 2020 08:49 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün çalışmalarının ardından, ASÜ’de bir akademik dergi daha yayın hayatına başladı.

Aksaray Üniversitesi Spor ve Sağlık Araştırmaları Dergisi (Aksaray University Journal of Sport and Health Researches – ASUJSHR) 2020 yılı itibariyle, Dergipark üzerinden bilim dünyasındaki dergiler arasında yerini aldı. Derginin ilk sayısının Aralık ayında çıkması bekleniyor. Aralık ve Haziran aylarında, yılda iki kez yayınlanacak olan dergi için Spor ve Sağlık Bilimleri alanlarındaki araştırmalar kabul edilecek. Spor ve Sağlık Bilimleri ile ilgili alanlarda kaydedilen güncel gelişmeleri aktarmak ve özgün çalışmaların bilim dünyasında paylaşılmasını sağlamak üzere, araştırmacıların Türkçe veya İngilizce olarak hazırladıkları makaleleri https://dergipark.org.tr/tr/pub/asujshr adresine gönderebilecekleri belirtildi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, dergi çalışmasına katkı sunan herkese teşekkür etti ve benzeri akademik çalışmaların ihtisaslaşma alanındaki projelerin zemin kazanmasına imkân sağlayacağını belirtti.

ASÜ TIP, ASİSTAN EĞİTİMİ İÇİN TUK ONAYINI ALDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp’ta Uzmanlık Kurulu’nun (TUK), ASÜ Tıp Fakültesi’nin yürütmek istediği “Acil Tıp,” “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” ile “Ortopedi ve Travmatoloji” Uzmanlık Eğitimi Programlarına onay verdiğini söyledi.

Konu, TUK’un 101’nci toplantısında görüşüldü ve alınan 1638 sayılı karar ile ASÜ Tıp Fakültesi “Acil Tıp,” “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” ile “Ortopedi ve Travmatoloji” uzmanlık eğitim programları ile yetkilendirildi. ASÜ’nün, yetkilendirilmiş uzmanlık eğitimi program listesindeki yetki kategorisinin üç olarak belirlendiğini ifade eden Rektör Şahin, bahsi geçen programların kontenjan planlamasına dâhil edilebileceği ve bu programlara başka programlardan nakil yapılabileceğini kaydetti. TUK, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi yapacak eğitim kurumlarına eğitim yetkisi verilmesi ve eğitim yetkisinin kaldırılmasına ilişkin teklifleri karara bağlayan bir kurul olarak çalışmalar yapıyor.

Rektör Şahin, Tıp Fakültesi birinci sınıfına kayıt yaptıran 82 öğrencinin ve dördüncü sınıf öğrencilerinin, eğitimlerine Aksaray’da başladığını ve zaman içerisinde farklı uzmanlık alanlarına ilişkin eğitim programlarına da gerekli başvuruların yapılacağını belirterek, sürece katkı sunan herkese teşekkür etti.

 

Bu haber 860 kez okundu.
860 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.