13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ATSO ÖZBEKİSTANLI TEKSTİLCİLER İLE GÖRÜŞTÜ

Aksaray Güncel - Ekim 10, 2020 12:01 A A

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Tekstil Sektörü Firmaları ile Özbekistan’ın Kaşkederya’da vilayetinde faaliyet gösteren Tekstil işletmeleri online olarak düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

ATSO İhracat Destek Ofisi tarafından webinar programı üzerinden online olarak organize edilen toplantıya ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Tekstil Firmaları ve Özbekistan’dan temsilciler katılım gösterdi.

Toplantı hakkında açıklama da bulunan ATSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, yaptığı açıklama da; “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi tarafından geçtiğimiz ay içerisinde organize edilen iş birliği toplantısında sektörler düzeyinde toplantıların yapılması kararı alınmıştır. Bu kararlar doğrultusunda Aksaraylı Tekstilci iş insanlarıyla Özbekistanlı Yatırımcıları bir araya getirerek sektöre yönelik görüşmeler gerçekleştirdik. Yapılan toplantı neticesinde Özbekistan Kaşkaderya Bölgesinde “Tekstil Expo Center” kurulması ve Aksaraylı Tekstilcilere yer tahsis edilmesi, Aksaray’da üretilen tekstil ürünlerinin Özbekistan’a ihracatına yönelik pazar desteği sağlanması, Kaşkaderya bölgesinde bulunan tekstil firmalarının teknik destek sağlanması ve Aksaraylı tekstilcilerin bölgeye bayilik, depo, showroom açmasında kolaylık imkânı oluşturulması noktasında görüş alışverişinde bulunduk. Bire bir tanışma ve firma sunumlarının yapıldığı toplantının ikili ilişkileri geliştirmeye yönelik iyi bir başlangıç olmuştur. İnşallah Özbekistan’daki sektör temsilcileri ile çok güzel çalışmalar yaparak Aksaray’daki tekstil sektörünün gücünü artıracağız” Dedi.

Son olarak, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde benzer toplantının Otomotiv Sanayi ve Yedek Parça temsilcileriyle devam edeceği belirtildi.

Bu haber 1008 kez okundu.
1.008 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.