15° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AVRUPA ŞAMPİYONU MİLLİ PENTATLET, REKTÖR ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Aksaray Güncel - Aralık 1, 2020 09:38 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Modern Pentatlon sporunun dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek ilgi çeken bir noktaya geldiğini söyledi.

Polonya’da düzenlenen U24 Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası’nda topladığı 1401 puanla Avrupa Şampiyonu olan Milli Pentatlet İlke Özyüksel, ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün daveti üzerine Aksaray’a geldi ve Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin’i ziyaret etti. Milli sporcuyu, ülkeyi gururlandıran şampiyonluğu münasebetiyle kutlayan Prof. Şahin, “Böylesi zor bir branşta elde edilen Avrupa Şampiyonluğu çok büyük bir başarı. Sporcumuzu bir kere daha tebrik ediyoruz. Modern Pentatlon giderek daha ilgi çekici bir noktaya doğru ilerliyor. Bu alanı dikkatle takip etmek gerektiği kanaatindeyiz. Bu branşın daha bilinir hale gelmesi adına da sporcumuzun elde ettiği başarı son derece önemli bir noktada durmaktır. Kendisine spor kariyerinde başarılar diliyoruz” dedi. Milli Pentatlet İlke Özyüksel ise şampiyonaya hazırlık sürecinden söz etti ve yeni başarılar için çalışmaya devam edeceğini vurguladı. Ziyarette ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Lalehan Akyüz ve Koordinatörlük çalışanı Öğr. Gör. Hande Yazıcıoğlu da iştirak etti. İhtisaslaşma ve pentatlon sporu üzerine istişarelerin yapıldığı ziyaretin ardından ASÜ Rektörü Şahin, yüzme, eskrim, binicilik ve laser-run kategorilerindeki üstün performansı ile U24’deki ilk Avrupa Şampiyonluğunu elde eden İlke Özyüksel’e plaket takdiminde bulundu.

Yüksek seviyede sabır, fiziksel sağlamlık ve zaman gerektiren bir spor dalı olan Modern Pentatlon, yüzme, eskrim, binicilik, koşu ve atıcılık branşlarını içeren ve çoklu disiplinden oluşan bir spor dalı olarak tarif ediliyor ve içerisinde Türkiye’nin de olduğu 60 ülkede yapılıyor.

Bu haber 979 kez okundu.
979 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.