14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN DİNÇER, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Aksaray Güncel - Ekim 7, 2020 07:01 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer, lise öğrencileriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Öğrenciler merak ettiklerini sordu, Başkan samimi cevaplar verdi.

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde lise öğrencileri, Aksaray Belediyesi Sosyal Tesisi Piramit Kafe de bir araya geldi. Öğrencileri içtenlikle karşılayan Belediye Başkanı Evren Dinçer, öğrencilerle samimi bir ortamda sohbet etti.

Pandemi nedeniyle okullar uzun süre kapalı olduğunu anlatan Başkan Dinçer, “Okuldan uzun süreliğine uzak kaldınız. Salgın sürecinin en kısa sürede sona ermesini bir an önce okullarınıza dönmenizi temenni ediyorum” dedi.

Aksaray Belediyesinin gençlere yönelik projelerini anlatmak üzere bu programın düzenlediğini aktaran Başkan Dinçer, “Burada gençlerimize yönelik yaptığımız faaliyetleri anlatacağız. Yaş ortalamasına baktığımda görüyorum ki aramızda birçoğumuz üniversiteli olacak.

Biz öğrencilerle zaman zaman buluşmalarımızda Bize en çok iletilen talep, kitap konağı ve kütüphane isteği oldu. Bizim zamanımızda böyle imkânlar yoktu. Şimdi bilgiye ulaşmak çok daha kolay. Bunun için Kitap konakları projesini önemsiyoruz.

Şehrimize inşa etmeyi düşündüğümüz 3 adet kitap konağımızın ihalesini tamamladık. Paşacık Mahallesinde, TOKİ Cumhuriyet ve Yunus Emre, Hasas-Nakkaş Mahallerinde kitap konağının temelini atacağız. Üniversite için değişik illere gittiğinizde göreceksiniz, kitap konaklarının ne derece önemli olduğunu.

Belediye olarak sizlere yönelik Gençlik Merkezini yaptık biliyorsunuz. Tacin Mahallemizde bulunan Gençlik ve Bilim Merkezinin şuan içini dizayn ediyoruz. Buranın açılışını gerçekleştirip sizlerin faydalanmanızı ve istifade etmenizi sağlayacağız. İçerisinde kitap okuma salonları var. Bilgisayar odaları, online oyunların oynandığı e-spor salonları ile robot atölyeleri bulunuyor. Gençlerimiz çeşitli spor dallarında şehrimizi temsilen birçok başarı elde ediyor. Bu başarılar, gençlerimize olan güvenimizi artırıyor. Sizleri spora teşvik etmek için çalışmalar yapıyoruz.

Belediye olarak sizlerin yanındayız. Bizle her zaman irtibata geçebilirsiniz. Pandemi sürecinden sonra biran önce derslerine başlamanızı ve daha iyi noktaya gelmenizi temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gençler merak ettiği konularda Başkan Dinçer’e sorular yöneltti. Başkan ise sorulara samimi cevaplar verdi. Öğrencilere belediye tarafından hazırlanan hediye paketleri teslim edildi. Öğrenciler, belediyeye ait otobüslerle hayvan barınağını da ziyaret etti.

 

SEREBRAL PALSİ FARKINDALIĞI İÇİN ORTAK HAREKET EDELİM

6 Ekim Dünya Serebral Palsi günü nedeniyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk ve beraberindeki bir grup genç, Serebral Palsi’ye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için Belediye Başkanı Evren Dinçer’e çiçek ve yeşil kravat hediye ettiler.

Başkan Dinçer, dünyada ender görülen ve en çok çocukları etkileyen ‘Serebral Palsi’ için farkındalığına destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

Serebral palsi’ye karşı ailelerin daha bilinçli olması gerektiği için bu farkındalık hareketini desteklediğini ifade eden Başkan Dinçer, farkındalık yürüyüşü davetine katılacağını bildirdi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk ile serebral palsili gençler, kendilerine destek veren Başkan Dinçer’e teşekkür ettiler.

 

Bu haber 732 kez okundu.
732 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.