12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN DİNÇER, MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCILARINI ZİYARET ETTİ

Aksaray Güncel - Temmuz 3, 2020 10:50 A A

Yatırım ve projeler konusunda gerçekleşecek toplantılara katılmak üzere Ankara’ya giden Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ile Reha Denemeç’i ziyaret etti.

Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürü Ömer İnan’ı ziyareti etti. Vali Aydoğdu ve Başkan Dinçer daha sonra Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ile Reha Denemeç’i ziyaret ederek proje ve yatırımlar konusunda değerlendirmede bulundular.

Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, misafirperverlikleri için Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ve Reha Denemeç ile MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan’a teşekkür etti.

AKSARAY HEYETİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM’U ZİYARET ETTİ

Vali Hamza Aydoğdu, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve beraberindeki belediye başkanları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

Aksaray heyetinin ziyaretinde Aksaray Belediyesinin hayata geçireceği millet bahçesi, kentsel dönüşüm ve sokak sağlıklaştırma projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretine Vali Hamza Aydoğdu, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, Gülağaç Belediye Başkanı Faruk Teymen, Güzelyurt Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu, Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir, Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, Gülpınar Belediye Başkanı Mustafa Baymışlıoğlu, Demirci Belediye Başkanı Ramazan Bozlak, Ihlara Belediye Başkanı Ahmet Dinç, Selime Belediye Başkanı Levent Çevik, Sağlık Belediye Başkanı Mustafa Kepil, Topakkaya Belediye Başkanı Adem Baylan ve Taşpınar Belediye Başkanı Metin Dağ katıldı. Belediye Başkanları kendi bölgeleri ile ilgili talepleri bizzat Bakan Kurum’a ilettiler.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum, Aksaray heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

BAŞKAN DİNÇER TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Yatırım ve projeler konusunda gerçekleşecek toplantılara katılmak üzere Ankara’ya giden Belediye Başkanı Evren Dinçer, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti.

Ziyarete Vali Hamza Aydoğdu, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav’da eşlik etti. Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da devam eden projeler hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bilgiler verdi. Görüşmede tarımsal faaliyet ve şehrimize yapılacak yatırımlar masaya yatırıldı.

Aksaray’ın sosyo-ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa dayandığını belirten Başkan Dinçer, Aksaray’ın sanayi anlamında gelişen bir şehir olduğu ifade etti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, ziyaretin anısına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye tablo hediye etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ziyaretten dolayı Aksaray heyetine teşekkür etti.

HAMİDİYE-ALACA’DA TATLI İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Aksaray Belediyesi, Hamidiye-Alaca Mahallesinde işlevini yitiren ve zamanla deforme olmuş tatlı içme suyu hatlarını yeniliyor.

Aksaray Belediyesi, vatandaşların sağlıklı içme suyu kullanması için alt yapıya önemli derecede kaynak aktardı. Ayrılan kaynakların bir kısmı asbest boru değişimine aktarılırken diğer kısmı tatlı içme suyu hatlarının bakım ve onarımına aktarıldı.

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Hamidiye-Alaca Mahallesinde gerçekleşmesi planlanan yol çalışması öncesinde mahallede çalışma başlattı. Zamanla işlevini yitirerek deforme olmuş tatlı içme suyu hatlarını yenileyen ekipler, çalışma gerektiren alt yapı hizmetlerini tamamladı.

Belediye ekipleri, mahallede yaklaşık 950 metrelik tatlı içme suyu şebeke hattını yeniledi. Yeni şebeke hattının çeşme bağlantılarının yapılarak devreye alınacağı bildirildi.

Bu haber 936 kez okundu.
936 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.