13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN DİNÇER, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ H. ÖMER KARTAL’I ZİYARET ETTİ

Aksaray Güncel - Eylül 30, 2020 08:31 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal’ı ziyaret etti.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, pandemi nedeniyle 1. sınıfların 21 Eylül tarihinde seyreltilmiş eğitimle yüz yüze eğitime başladığını söyledi. Okullarda salgın ile ilgili gerekli önlem ve tedbirlerin alındığını sözlerine ekleyen İl Müdürü Ömer Kartal, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı kararlarına göre hareket edeceklerini bildirildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, toplum sağlığını korumak adına öğrencilerin sağlıklı koşullarda eğitim alabilmesi için okullarda dezenfeksiyon işleminin sürdüğünü söyledi. Bu konuda okullardan gelen taleplerin sırasıyla yerine getirildiğini aktardı. Başkan Dinçer, okulların eğitime başlama sürecinde belediye olarak her konuda destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, desteklerinden dolayı Başkan Dinçer’e teşekkür etti.

BAŞKAN DİNÇER, İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. Başkan Dinçer’in ziyaretine yardımcıları Tayfun Çelik ve Fuat Güler de eşlik etti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftasında İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret itfaiye teşkilatı mensuplarının haftasını kutladı.

İtfaiyeciliğin, bilgi, tecrübe, cesaret ve özveri isteyen mesleklerden birisi olduğunu söyleyen Başkan Dinçer, itfaiyecilerin her koşulda hiçbir menfaat gözetmeden insanların can ve mal güvenliğini koruduğunu belirtti.

Yerel idarenin en köklü kurumu olan İtfaiye teşkilatının sadece yangınlarda değil toplumsal olaylara etkin rol üstlendiğini belirten Başkan Dinçer, “İtfaiyemizin en temel amacı can ve mal güvenliğini korumak. Ancak her türlü kaza, çökme patlama, mahsur kalma gibi durumlarda teknik kurtarma gerektiren olaylara müdahale ediyoruz. Arazide ve su altında her türlü arama ve kurtarma çalışmalarında itfaiyeye önemli görev ve sorumluluk düşmektedir” dedi.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde araç, gereç ve ekipman konusunda hiç bir sıkıntı olmadığının altını çizen Başkan Dinçer, “Allah göstermesin ama her türlü yangın ve toplumsal olaya karşı günün her saatinde hazır kıta bekliyoruz. Personellerimiz eğitimli ve tecrübeli itfaiye erleridir.

Ayrıca itfaiyecilik hizmetlerinin daha etkin yürütülmesini sağlamak amacıyla geçtiğimiz günlerde sınav açtık ve belediyemize 25 itfaiye personeli daha dahil ettik.

Bu hafta vesilesi ile çalışma arkadaşlarımızın İtfaiyecilik Haftasını kutluyorum. İtfaiye Müdürlüğümüz ziyarete açıktır. İtfaiyecilik mesleğine ilgi duyan herkes ziyaret edebilir” şeklinde konuştu.

Başkan Dinçer, son olarak itfaiye aracının operatör koltuğuna oturarak itfaiye araçlarını test etti.

İtfaiyeciler, günün anısına Başkan Dinçer’e çiçek ve el işlemeli Türk Bayrağı hediye etti.

Bu haber 697 kez okundu.
697 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.