15° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN DİNÇER VATANDAŞLARA ELLERİ İLE AŞURE DAĞITTI

Aksaray Güncel - Eylül 12, 2020 09:27 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cuma namazı sonrası OSB Site Camii’nde cami cemaatine ve orada bulunan vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Muharrem ayı dolayısı ile şehrin birçok noktasında vatandaşlara aşure ikramında bulunan Aksaray Belediyesi ekiplerinin bugünkü durağı OSB Site camii oldu.

Aşure dağıtma etkinliğine Belediye Başkanı Evren Dinçer’e Milletvekili Cengiz Aydoğdu, OSİAD Başkanı Serdar Öngün ve OSB Müdürü Ayhan Ermiş eşlik etti. Aşure dağıtma etkinliği esnasında Covid 19 salgını nedeni ile tedbirler üst seviyede tutuldu.

Aşure dağıtma etkinliğinde vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ “Aşure; paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Hepimizin ortak değeri olan aşure geleneğini yaşatmak için vatandaşlarımızla bir araya geldik ve aşure ikramında bulunduk. Bu mübarek ayda hem inançlarımızın gereğini yerine getirmenin hem de birlik ve beraberlik içerisinde hemşehrilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah Muharrem Ayı’nda yapacağımız tüm ibadetlerimizi kabul eylesin” ifadelerini kullandı.

Bu haber 959 kez okundu.
959 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.