13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN EVREN DİNÇER “YOL HAYATTIR, YOL MEDENİYETTİR”

Aksaray Güncel - Ekim 5, 2020 11:40 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Hürriyet Mahallesi 11. Bulvar üzerinde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Dinçer, asfalt çalışması ile vatandaşlara güvenli bir ulaşım imkanının sağlandığını bildirdi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in üzerinde hassasiyetle durduğu Sağlık Beldesi ve Hasandağı Köyleri ile ulaşımın sağlandığı Hürriyet Mahallesi 11. Bulvarda sıcak asfalt serim çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, haftanın ilk gününe Belediyenin çalışma sahalarını yerinde inceleyerek başladı. Hürriyet Mahallesinde asfalt çalışmasının yapıldığı güzergâha giden Başkan Dinçer, ilgili birim müdüründen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Asfalt serimi yapılan yolun kullanım süresini uzatmak ve dayanıklılığını artırmak için yolda daha önce başlatılan gerekli alt yapı ve zemin iyileştirme çalışmalarının tamamlandığını hatırlatan Başkan Dinçer, “Bu güzergâh şehrimizin önemli bağlantı yolları arasında yer alıyor. Yolumuz kaliteli ve uzun ömürlü olması için çalışmalarımızın her aşamasında ince eleyip sık dokuyoruz. Şehrimizin beklenti ve ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmek adına gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Biliyorsunuz asfalt attığımız bu güzergah yoğun trafiğe sahip. Trafik yoğunluğuna neden olmamak hem de vatandaşlarımızı mağdur etmemek için çalışmalarımızı kademeli olarak sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde yolumuzu tamamlayıp tekrar trafiğe açacağız” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, daha sonra Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince Bahçeli, Kurtuluş ve Laleli Mahallerinde devam eden içme suyu şebeke hattı çalışmalarını yerinde bizzat inceledi. Şehir genelinde kapsamlı alt yapı çalışmaları yapıldığının altını çizdi.

Başkan Dinçer, son olarak Kırkkızlar Tepesinde Selçuklu Devleti sultanlarından 2’nci Kılıçarslan türbesi ve köşkünü ziyaret ederek devam eden restore çalışmalarını inceledi.

 

Bu haber 862 kez okundu.
862 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.