12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Başkan Yazgı dan inceleme

Türkiye gündemi - Eylül 10, 2018 06:41 A A

Yeni Hastanenin altyapı, üstyapı ve yol ihtiyaçlarını gideren Aksaray Belediyesi, Yeni yapacağı otopark ile Hastanenin önemli bir ihtiyacını da gidermiş olacak

307 bin metrekare arsa üzerinde 16 bin metre kare oturum alanı ve 64 bin metrekare kapalı alanı olan ve 81 milyon 200 bin liralık dev bir sağlık yatırımı olan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılışa hazırlanıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, belediye başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle birlikte 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek incelemelerde bulundu.

Hastane ziyareti sırasında İl Sağlık Müdürü Dr. Cengizhan Kılıçaslan ve ekibi tarafından karşılanan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Hastaneyi gezerek incelemede bulundu. İl Sağlık Müdürü Dr. Cengizhan Kılıçaslan, Başkan Yazgı’ya hastane polikliniklerini ve diğer ünitelerini gezdirerek bilgilendirdi.

Yeni hastanenin çok güzel ve modern bir yapıya sahip olduğunu belirten Başkan Yazgı, “400 Yataklı Hastanemiz 5 yıldızlı otel konforunda. Son derece modern ve teknolojik imkânlarla donatılmış. Tabi bizde Aksaray Belediyesi olarak 5 yıldızlı hastaneye 5 yıldızlı yollar yaptık ” dedi.

Aksaray Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti hükümetinin en önemli yatırımlarından birisi olan 400 yataklı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yol, su, kanalizasyon, kaldırım, orta refüj ve asfalt çalışmalarının tamamen Aksaray belediyesi tarafından yapıldığını söyledi.

Yaptığı açıklamada Aksaray Belediyesi olarak yeni hastane için trilyonluk yatırımlar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Yazgı, Hastanenin tüm altyapı ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade ederek
“Öncelikle böylesine büyük bir sağlık yatırımını Aksaray’ımıza kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aksaray belediyesi olarak yeni hastanemize ulaşımın kolaylıkla sağlanması için Tacin mahallemizde yeni imar düzenlemesi yaptık ve 25 metre genişliğinde yeni yollar açtık. Kanalizasyonunu, yağmur suyunu, içme suyunu, ana yollarını, kaldırımlarını yaptık. Sıcak asfaltını, Orta refüj ve kavşak düzenlemelerini yaptık. Çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Otopark konusunda da gerekli desteği sağlayacağız. Yapacağımız otopark ile Hastanemizin otopark ihtiyacını gidermiş olacağız. İnşallah çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayıp hastanemizin hizmetine sunmuş olacağız. Yaptığımız hizmetlerin ve hastanemizin halkımıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi

Aksaray Beledeiyesi Facebook sayfası

Bu haber 1373 kez okundu.
1.373 Okunma sayısı
Türkiye gündemi - 06:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.