14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAZI VATANDAŞLAR SORUMSUZ VE DUYARSIZ

Aksaray Güncel - Eylül 29, 2020 07:23 A A

BAZI VATANDAŞLAR SORUMSUZ VE DUYARSIZ  OLABİLİYORLAR AMA BELEDİYENİN SORUMSUZ VE DUYARSIZ LÜKSÜ OLAMAZ

Bugünkü işleyeceğimiz konu yollara atılan ve tehlike yaratan maskeler olacak. Şehir merkezine bağlı birçok mahalle ve sokaklarda bilinçsiz olarak kullanılan maskeler yollara atılmaktadır.  Bu atılan maskeler covid 19 a davet çıkardığından dolayı, bu maskeler görevliler tarafından toplanarak imha edilmesi gerekmektedir.

Aksaray belediyesi tarafından buna bir çare bulunması ve bunların toplanarak imha yoluna gidilmesi hususunda vatandaşlar konuya hassasiyet gösterilmesini belirtmektedir. Hıfzı sıha kurulu ve belediye iş birliği ile bir heyet kurulup, atılan  bu maskeler belediye görevlileri tarafından toplanarak, imha edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde covid 19 hastalığının yayılmasına çözüm bulunamaz.

Ayrıca bu konu hakkında kurumlar tarafından vatandaşlar daima uyarılmalı ve kullanılan maskelerin yerlere atılmaması hususunda bilgi verilmesi gerekmekte olup, konunun hassasiyeti ile ilgili gerekli kanuni işlem yapılması şarttır. Bu illet hastalıktan korunmak için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Vatandaşlarda bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi ve görevlilere yardımcı olmaları hususunda bilinçlendirilmelidir.

Atılan her maske covid 19 hastalığının yayılmasına ön ayak olup, hastalığın önlenmesine engel taşımaktadır. Onun için maskelerimizi yere değil en yakın çöp kutularına atmalıyız. Ayrıca vatandaşın yanı sıra görevlilerde mahalle ve sokakları dolaşarak akıtılan bu maskeleri toplayıp, imha etmesi hususunda hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

Bazı vatandaşlarımız sorumsuz ve duyarsız olarak kullandıklar maskeleri yere attıkları gözlenmektedir. Ama bunun yanında vatandaşlar tarafından attıkları bu maskeleri görevliler tarafından toplanması ve imha edilmesi gerekirken görüyoruz ki toplanmıyor. Vatandaş sorumsuz olabilir, ama Belediyenin sorumsuz ve duyarsız olma lüksü yoktur. Onun için mahalle ve sokaklarda atılan bu maskelerin  belediye görevliler tarafından biran önce toplanıp, imha edilmesi gerekmektedir.

Zekai ARKAÇ

Emekli Gazeteci

Bu haber 757 kez okundu.
757 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.