12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER KİTAP BAĞIŞINDA BULUNDU

Aksaray Güncel - Ekim 9, 2020 12:09 A A

Aksaray Valiliğinin vatandaşların kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak ve isteyen herkesin kitaba erişimi kolaylaştırmak için 15 Temmuz Milli İrade Meydanında başlattığı ‘Kitapaksaray Projesi’ne Belediye Başkanı Evren Dinçer de destek verdi. Proje için kitap bağışında bulundu.

11 Bin yıllık tarihi geçmişi ile Anadolu’nun kadim kültür ve medeniyet merkezlerinden biri olan şehrimizde Türkiye’de bir ilk olma özelliğini gösteren ‘Kitapaksaray Projesi’ başladı. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu öncülüğünde başlatılan projede kentte yaşayan herkesin kitap erişimini kolaylaştırıyor.

Proje için “Geleceğimiz İçin Bir Kitapla Biz de Meydandayız” kampanyası başlatan Vali Hamza Aydoğdu, isteyen her kurumun ve okuyucunun bu kampanyaya kitap bağışı yaparak destek olabileceğini bildirdi.

Aksaray’ın kültürel gelişimine ciddi katkılar sağlayacağı öngörülen projenin açılış törenine katılan Belediye Başkanı Evren Dinçer, projenin okuyucular için kaçırılmayacak fırsatlar sunduğunu belirtti. Kitapaksaray projesine destek vermek için kampanyaya kitap bağışında bulunduğunu bildirdi.

15 Temmuz Milli İrade Meydanında başlatılan Kitapaksaray Projesi’nin açılışına Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhat Polat, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç ve çok sayıda kitapsever katıldı.

Projeden faydalanmak isteyenler okuyucular, elektronik ortamda www.kitapaksaray@gov.tr adresine yaptıkları müracaat sonucunda seçtikleri bir kitabı PTT Kargo ile ücretsiz olarak adreslerine teslim edilecek. Kitabın özetini sistem üzerinden gönderen her bir okuyucuya, ikinci kitabı da yine ücretsiz olarak gönderilecek.

Aksaray Valiliğinden yapılan açıklamada “Türkiye de bir ilk olma özelliğini gösteren kitapaksaray projesi ile hem vatandaşlarımızın kitaba ulaşımını kolaylaştırıyor, hem de kütüphanelerini zenginleştiriyoruz. Valiliğimiz tarafından uygulamaya konulan kitapaksaray projemizin devamlılığı için tüm kurumlarımızın ve halkımızın desteğini bekliyoruz. 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleştirilen “Geleceğimiz İçin Bir Kitapla Biz de Meydandayız” kampanyasına bağışlarınızı bekliyoruz” denildi.

Bu haber 964 kez okundu.
964 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.