13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE BEDİR MUHTAR CAMİ VE KÜLLİYESİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Aksaray Güncel - Temmuz 24, 2020 10:55 A A

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesi adım adım ilerliyor. İhalesi tamamlanan bin 400 metrekare kapalı alana sahip Külliye projesi içerisinde modern mimarisiyle erkek ve bayan bölümüne sahip Cami, bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar yer alıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yakından takip ettiği Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesinin ihalesi tamamlandı ve proje sahasında ön hazırlık çalışması devam ediyor. Toplam 3 Bin 300 Metrekare alana sahip olacak Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi, Somuncu Baba Külliyesine benzer tarzda inşa edilecek.

Proje ile ilgili tüm alt yapı çalışmalarının tamamlandığını açıklayan Başkan Dinçer, Külliye projesinin Bin 400 metrekarelik kapalı alanı kapsadığını söyledi. Başkan Dinçer, proje sahasına külliye inşaatının yanında sosyal donatılar ve altyapı çevre düzenleme işlerini yapılacağını belirtti.

Bedir Muhtar Mahallesinde Bedir Muhtar Kabristanlığı içerisine inşa edilecek külliye projesinde erkek ve bayan bölümüne sahip Cami, bay bayan taziye evleri, bay bayan lavabolar ve abdesthaneler, şadırvan yer alıyor.

Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak, eserlerin gelecek nesillere aktarımını sağlamak ve şehirleşme estetiği ile tarihi özellikleri aynı düzlemde buluşturmak maksadıyla yapılacak olan Bedir Muhtar Külliyesinin Aksaray için önemli bir proje olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, projenin takipçisi olduklarını ve ilk kazı çalışmasının önümüzdeki günlerde başlatılacağını duyurdu.

Bu haber 1158 kez okundu.
1.158 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.