12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Aksaray Güncel - Ocak 14, 2021 10:11 A A

Aksaray Belediyesi beklenen kar yağışı öncesinde tüm tedbirleri aldı. Ekipler, vatandaşların kış şartlarından olumsuzluk yaşamaması için kent merkezinde gün boyu kar ve buzla mücadele gerçekleştirecek. Meteoroloji verilerine göre il merkezinde etkisi göstermesi beklenen kar yağışı öncesinde Aksaray Belediyesi, tüm hazırlıklarını tamamlayarak hazır kıta bekliyor. Kar yağışı ile birlikte sorunsuz bir ulaşım sağlanması ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için 4 adet kar küreme, 5 adet tuzlama aracı ve 5 adet greyder hazır bekletiliyor.

Aksaray Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü kış döneminde kullanılacak bin ton tuz alım ihalesi yapmış ve depolara yeteri kadar stok yapmıştı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, kar yağışı ile yaşanabilecek yoğun hava muhalefetlerine karşı tüm tedbirlerin alındığını açıkladı. Başkan Dinçer, açıklamasının devamında “Aksaray Belediyesi olarak kış süresince 24 saat boyunca aralıksız mücadele edeceğiz. Kar yağışına karşı 4 adet kar küreme aracımız, 5 adet tuzlama aracımı, 5 adet greyder ve sahada görev yapacak personellerimiz 2 vardiya halinde çalışacak. Gerekli durumlarda belediyemizin diğer birimleriyle bu mücadeleye destek verecek. Kış mevsimiyle ile tüm hazırlıklarımız tamamlandı ve ekiplerimiz her an göreve hazır beklemektedir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1634 kez okundu.
1.634 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.