14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAY OCAKLARINDA KAĞIT İÇERİSİNDEKİ ŞEKERLER KULLANILMALI

Aksaray Güncel - Ağustos 18, 2020 11:36 A A

Bu günkü konumuz yaklaşık altı aydır ümütle bekleyen kahvehanalerin sorunlarını gündeme aldık.Aylardır gelecek olan müjdeli haberi bekleyen kahve hane işletmecileri bizler her şartlara en iyi şekilde idame edeceğimiz gözümüz kulağımız Sayı Cumhurbaşkanımızın vereceği müjdeyi bekliyoruz.

Çay ocaklarının dışarıda olmasından dolayı, insanlarımızın çay içme düşkünlüğünün fazla olması sebebiyle çay ocaklarında çayla bereber verilen şekerlere elle temasının etmesi nedeniyle, çay covid-19 dolayısıyla şekerlerin kağıt paketli olmasına dikkat edilmelidir.

Çay tiryakisi olan insanlarımız bol şekerli çay içmektedir. Bu nedenle çay ocaklarının hıfzı sıha tarafından sık sık kontrol edilerek vatandaşın sağlığının korunması için paketli şekerlerin kullanılması sağlanmalıdır.  Bu sebeple belediye zabıta memurlarına bu hususta bilgilendirilerek görevlerinin nedenli önemli olduğu hususunde hıfzı sıha tarafından  bilgilendirilmelidir.

Ayrıca vatandaşlarında bu hususta gövevlilere yardımcı olmaları ve içecekleri çayların şekerlerinin kağıtlı olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir… Bu nedenle vatandaşlara ve görevlilere büyük işler düşmektedir.  İnsan sağlığı herşeyden önemli olduğundan dalayı üzerimize düşen görevleri titizlikle yerine getirmeliyiz. Bu nedenle şekerli içilen çaylaran şekerlerine elle temasının önüne geçilmesi için çay ocağı işletmecilerin kağıt paketli şeker kullanmaları için hıfzı sıha ve zabıta tarafından  yapılacak kontrollerin sıkca yapılması gerekmektedir.

Hıfzı sıha tarafında bu konuda vatandaşlar ikaz edilmeli ve bilgilendirilmelidir. Çay oaklarıda covid-19 nedeniyle sıksık kontrol edilmeli ve gerekirse cezai işlem yapılmalıdır.

ZEKAİ ARKAÇ

EMEKLİ  GAZETECİ

Bu haber 1125 kez okundu.
1.125 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.