Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DENETLEMELER TAMAM, ASÜ “ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ” ALDI

Aksaray Güncel - Aralık 25, 2020 08:28 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Aksaray İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu” tarafından yapılan incelemelerin tamamlandığını ve Rektörlük Binasının “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandığını söyledi.

Kampüs genelinde engelleri ortadan kaldırma konusunda son derece titiz ve akılcı adımlar attıklarını, farklı kurumlar tarafından yapılan değerlendirme ve denetimlerle de bu çalışmaların verimliliğinin ortaya konduğunu kaydeden Şahin, samimiyetle yapılan her işin başarıya ulaştığını vurguladı. Aksaray Valiliğinin oluru ile oluşturulan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunun, ilgili yönetmelik kapsamında kampüste gerekli olan incelemeleri yaptığını ve değerlendirme sürecinin tamamlandığını ifade eden ASÜ Rektörü, “Çalışmalar neticesinde Rektörlük Binamız ‘Erişilebilirlik Belgesi’ almaya hak kazandı. Üniversitemiz daha önce de YÖK tarafından verilen ve mekânda erişilebilirlik anlamına gelen ‘Turuncu Bayrak’ ödülünü almıştı. Farklı kurumların denetimlerinin ardından aldığımız belgeler, erişilebilirlik konusunda yapıp ettiklerimizin ne denli isabetli olduğunu göstermesi bakımından önemli. Biz, engellerin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmaları belge almak amacıyla değil, sorumluluğumuzun bir parçası olarak yapıyoruz. Belgeler, samimi çalışmaların bir karşılığı olarak geliyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Şahin, açıklamasını, çalışmalara katkı sunanlara teşekkür ederek tamamladı ve engellerin ortadan kaldırılması hususundaki kazanımları geliştirerek yola devam edeceklerini kaydetti.

Bu haber 1233 kez okundu.
1.233 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.